fbpx

COVID-19: “Доступні ліки” убезпечать від зайвих контактів

COVID-19: “Доступні ліки” убезпечать від зайвих контактів

З 1 квітня 2019 року державна програма «Доступні ліки» перейшла під адміністрування Національної служби. Тоді ж було запроваджено електронний рецепт для всіх громадян.

Витрати на лікарські засоби для амбулаторного лікування, завдяки участі у програмі реімбурсації дала змогу значно заощадити родинний бюджет.

Крім того, значними перевагами стали вільний вибір аптеки, можливість отримати рецепт у лікаря-ФОПа або дистанційно — переваги, які отримав пацієнт з е-рецептом. А в умовах пандемії COVID-19, коли люди з груп ризику повинні перебувати вдома та берегтися, можливість дистанційного виписування рецепту, отримання ліків близькими пацієнта є ще більш актуальною.

За рік адміністрування НСЗУ державної програми реімбурсації «Доступні ліки», безоплатні або з незначною доплатою ліки отримали 2,09 мільйонів українців. Вона значно заощадила бюджет родинам з хворими дітьми до 5 років — на понад 63 %, літнім людям — близько 12 % пенсії. Зквітня минулого року було виписано 14,80 мільйонів рецептів. З них погашено 12,57 мільйонів. Один пацієнт в середньому отримав 6 рецептів.  Найбільше рецептів виписано у Дніпропетровській, Харківській та Львівській областях.

Ліки за електронним рецептом можна отримати у 8  064 аптеках та аптечних пунктах по всій країні. За рік кількість аптечних закладів, що беруть участь у програмі реімбурсації «Доступні ліки», значно зросла. 

Програма «Доступні ліки» розрахована на пацієнтів, які мають:
— серцево-судинні захворювання;
— діабет ІІ типу;
— бронхіальну астму.

Оновлена програма реімбурсації «Доступні ліки» має низку переваг для аптек та лікарів. Але головне — вона стала зручнішою для пацієнта.

Пацієнт може отримати рецепт у лікаря, якому було подано декларацію як у комунальному закладі, так і у приватному. Електронний рецепт можна погасити у будь-якій аптеці, яка бере участь у програмі, а не лише за місцем проживання.

Нагадаємо, раніше ми писали про збільшення в період каратину кількості телемедичних консультацій, проведених лікарями ДОКЛ ім. І.І. Мечникова для колег з регіонів області.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x
()
x

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: