Четвер, 2 Травня

Чорнобривці, бархатці, також тагетес- це все варіанти назви однієї і тієї ж рослини. Ці квіти можна зустріти на городах і на клумбах у місті. Вони полюбилися дачникам за невибагливість у догляді та довге пишне цвітіння. Але, крім краси, чорнобривці мають й інші корисні властивості про це розповість «Дніпро Регіон».

Чорнобривці як сидерати

Ці квіти є чудовим сидератом. Якщо висівати чорнобривці на городі, вони чудово оздоровлюють грунт, відлякують своїм запахом багатьох шкідників. А завдяки кореневим виділенням можуть відлякати навіть нематоду.

Чорнобривці можна висівати на окремих ділянках городу або повністю засівати чорнобривцями грядки на сезон. Восени, коли вже пройшли перші заморозки, чорнобривці починають в’янути. Багато хто їх просто викидає на звалище. Однак робити це не варто. Адже якщо порубати чорнобривці лопатою, перекопати їх, закласти в грунт на грядці, то поліпшиться структура грунту, вона стане більш рихлою і родючою.

Завдяки потужній кореневій системі чорнобривці піднімають з глибоких шарів ґрунту на поверхню різні корисні мікроелементи, які також наступного року позитивно впливатимуть на врожай. Овочі, посаджені на грядці після чорнобривців, будуть розвиватися набагато краще.

Чорнобривці проти кротів

Крім того, закріплена в процесі перекопування ґрунту зелена маса чорнобривців відлякує кротів. Перевірено досвідом: на тих грядках, де висівалися чорнобривці, де вони були перекопані, наступного року кроти не риють, не турбують коріння наших рослин, а це дуже важливо для гарного врожаю на наших городах.

Чорнобривці як інсектицид

Також чорнобривці мають інсектицидні властивості, тобто, відлякують різних шкідників із нашого городу. Якщо посадити чорнобривці поруч із цибулею чи морквою, то чорнобривці можуть відлякати таких небезпечних шкідників як морквяна і цибульна муха.

Проте їхній запах діє на шкідників не завжди переважно, швидше він дезорієнтує шкідника на городі. Так як чорнобривці виділяють багато фітонцидів, у них є певний сильний запах, так що шкідник просто не відчуває запахи культури, що знаходяться поруч, тієї ж моркви або цибулі.

Якщо, звичайно, посадити чорнобривців зовсім трохи, на краєчку грядки, то ефект буде незначним. Чим більше чорнобривців на городі, тим краще це для врожаю, тим ефективніше вони відлякуватимуть різних шкідників.

Сіяти чорнобривці можна поряд практично з усіма культурами, чи то томати, капуста, цибуля, часник і т.д. Рослинам це піде лише на користь.

Лікувальні властивості чорнобривців

Чорнобривці корисні не тільки для городу, але і для здоров’я людини. Адже в чорнобривцях міститься величезна кількість вітамінів А, С, Е та інших, фолієва кислота, калій, магній, фосфор та інші мікроелементи.

У народній медицині відвари та чаї з квітів чорнобривців використовують для зміцнення імунітету, проти простудних захворювань, а також для покращення зору. До речі, найбільша кількість корисних речовин міститься в чорнобривцях дрібноквіткових сортів, які мають червоно-жовтогарячий колір. Саме такі квіти найкраще використовувати для приготування чаїв, настоїв та олії.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

0 0 голосів
Рейтинг статті

Раніше ми писали:

Дивіться ще

Підписатися
Сповістити про

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
wpDiscuz
0
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: