П’ятниця, 9 Травня

Розсада начебто прижилася і рушила у зростання, а потім без жодних причин в’яне? Швидше за все, ви зіштовхнулися з вертицильозним в’яненням. Хвороба може дрімати у ґрунті до 15 років, чекаючи на зручний випадок, щоб напасти на ваші рослини. Під час спалаху страждає чимало культур, і якщо не вживати ніяких заходів, то недорахуємося значної кількості рослин.

Спеціалізованих хімікатів проти вертицильозного в’янення немає. Але якщо рослини обробити Фундазолом або Топсином, то є великі шанси відбутися легким переляком.

Хворі рослини захищають вже Оксихомом або Полірамом. Не менш важливо створити оптимальні умови для розсади: вчасно поливати, регулярно підгодовувати, боротися зі шкідниками і хворобами. Так, перці, які гарненько заливають водою, практично не уражаються в’яненням. А рядки, що розташовані поруч, які періодично поливаються, можуть втратити до третини рослин.

Сильно постраждалі рослини треба викопати з грудкою землі і прибрати за межі ділянки. А місце, де вони росли, поливають вапняним молочком (200 г на 10 л води).

Останнім часом дедалі ширше застосовується посадка стійких сортів. Але напис — висока стійкість до вертицильозу − зазвичай нічим не зобов’язує виробника, і такі сорти уражаються не набагато рідше за звичайні.

Раніше ми писали Як часто і правильно поливати огірки, щоб не були гіркими: прості поради

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

0 0 голоси
Рейтинг статті

Раніше ми писали:

Дивіться ще

Підписатися
Сповістити про

0 Коментарі
Найстаріші
Найновіше Найбільше голосів
Зворотній зв'язок в режимі реального часу
Переглянути всі коментарі
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
wpDiscuz
0
0
Буду рада вашим думкам, прокоментуйте.x

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: