Субота, 23 Листопада

Наставництво — це процес навчання та керівництва, під час якого досвідчена особа (наставник) допомагає новачку вчитися й розвиватися у певній сфері. Така схема навчання використовувалася ще у стародавньому Римі. І нині наставництво популярне в сучасних компаніях, де розвиток співробітників має велике значення.

Бути новачком може бути трохи страшно, оскільки новому робочому місці все може здатися незнайомим та незрозумілим. Однак, не треба хвилюватися – будь-який професіонал колись починав із самого початку.

«Процес адаптації на новому робочому місці завжди нелегкий, особливо коли працівник змушений пристосовуватися до нових умов чи графіку. Однак, я всім новачкам раджу бути терплячими насамперед до себе. Пристосування зазвичай потребує часу, не варто чекати від себе надмірно швидких результатів. Дайте собі можливість поступово звикнути до нових умов. Це напружений період, і може бути важко знайти баланс між роботою і особистим життям. Спробуйте створити розклад та планувати свій час.

Не замикайтесь у собі, поговоріть з наставником про свої труднощі і поставлені запитання. Він може надати корисні поради й підтримку.

Пам’ятайте про це і будьте лагідними до себе у цьому процесі,» — наставляє нових працівників Тетяна Бурда, майстриня цеху забою та переробки курчат-бройлерів.

Наставництво – це могутній інструмент, що сприяє передачі знань, розвитку навичок та особистого зростання. Цей процес сприяє формуванню сильних зв’язків, надає підтримку та натхнення, впливає на успіх та досягнення цілей. Наставництво також сприяє розвитку особистості та формуванню цінних рис характеру, таких як відповідальність, етика праці, толерантність та емоційний інтелект.

«Мене дуже привітно зустріла майстриня з адаптації. Сподобалось, що одразу показали робоче місце, все пояснили й відповіли на мої запитання. З самого початку у мене була наставниця, яка охоче ділилася своїми знаннями та вмінням, пояснювала обов’язки та робочі процеси. Я весь час відчувала підтримку від неї й від всього колективу. Тепер ми, як одна родина!» — радіє Наталія Бублик, що вже рік працює на підприємстві.

Дійсно, співробітництво між новачком і наставником допомагає забезпечити швидку адаптацію нового працівника, а також розвиває обидві сторони. Наставник може передати свої знання, навички та досвід новому колезі, а також надихнути його на успіх. Взаємодія з наставником також допомагає новачкові відчувати підтримку та впевненість, адже завжди є людина, до якої можна звернутись за порадою і допомогою. Однак, важливо, щоб співробітництво між новачком і наставником було взаємовигідним для обох сторін. Наставник має бути готовим і зацікавленим у передаванні своїх знань та досвіду, а новачок повинен бути відкритим до навчання та активно застосовувати отриману інформацію.

Ось кілька порад, які можуть допомогти новачку зберігати спокій під час переходу до нової для себе сфери:

1. Бути відкритими до навчання. Це допоможе розширити свої можливості та розвиватися.

2. Не соромитись запитувати наставника або колег, якщо щось незрозуміло. Люди навколо зазвичай готові допомогти й пояснити.

3. Використовувати свій час ефективно: ставити перед собою малі цілі та розплановувати свій робочий день. Невеликі кроки можуть привести до великих результатів.

4. Бути сміливими: не боятися висловлювати свої думки та ідеї. Незалежні думки та свіжий погляд можуть приносити цінні внески в команду.

5. Пам’ятати, що помилки – це нормально: важливо навчитися з помилок і використовувати їх як можливості для зростання. Ніхто не народжується експертом, тому дозвольте собі розвиватися й вдосконалюватися з кожним проходженням через виклики.

Проєкт «Наставництво» на «Оріль-Лідері» був запроваджений у 2021 році в цеху забою та переробки курчат-бройлерів. Ця концепція навчання успішно зарекомендувала себе та згодом масштабувалась на всі підрозділи підприємства.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

0 0 голосів
Рейтинг статті

Раніше ми писали:

Дивіться ще

Підписатися
Сповістити про

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
wpDiscuz
0
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: