Неділя, 5 Травня

Травень – місяць робіт на присадових ділянках. Час коли треба добре попрацювати з розсадою, кущами, а також підживити кущики полуниці, щоб в червні насолоджуватись врожаєм смачної та духм′яної ягоди. Як отримати гарний врожай солодкої ягоди, розповість «Дніпро Регіон».

Якщо підживити полуницю у травні, то вже в червні ви зможете поласувати смачними та солодкими ягодами. Після зими це ідеальний час для підживлення. Земля вже буде достатньо прогріта, а коріння буде готове вбирати корисні речовини. Ягода любить поласувати добривами, і на знак подяки подарує вам смачним та великим урожаєм. Також від підживлення залежить час плодоношення.

Підживіть кущі полуниці по черзі. Дотримуйтеся дозування, тому що надлишок добрив може занапастити рослини.

Не можна змішувати різні типи добрив.

У першій половині місяця варто підживити полуницю добривами, у складі яких міститься азот, калій та фосфор. Вже після цього варто вводити додаткові підживлення.

Азот допомагає полуниці наростити зелену масу. Якщо його не вистачає, то полуниця погано росте, а листя знебарвлюється. А якщо перебрати з цим елементом, воно згубно подіє на плодоношення. На 1 м2. потрібно 10 г сечовини. Або в 15 л. води потрібно розвести 17 г сечовини і полити рослини. Можна скористатися мінеральними добривами, які містять азот – аміачна селітра, кальцієва селітра, аміак. Аміачна селітра підвищує імунітет і захищає від патогенної мікрофлори. У відрі води розчиняють 20 г добрива.

Можна скористатися комплексним добривом — нітроамофоскою.

Калій відповідає за цвітіння та появу зав’язі. Також він відповідає за смак та солодкість ягід. Багато калію містить калійна селітра та сульфат калію.

Фосфор відповідає за зростання кореневої системи. Його варто вносити, коли полуниця молода перед посадкою. Добре себе зарекомендували монофосфат калію та суперфосфат. Але краще не окремо вносити елементи, а використовувати комплексні добрива. Нітрофосфати, калійна селітра, нітрофоска, нітроамофоска або азофоска.

Рідкі добрива дають миттєвий ефект. Також полуниці потрібні цинк, марганець, бор, магній, мідь та залізо.

Позитивно полуниця відгукується на органічні добрива, на 1 м2. варто внести 5 кг компосту. Можна покласти під кожен кущ по жмені золи, або розвести 200 г золи у відрі води і полити рослини. Можна скористатися йодною водою, яка продезінфікує землю та листя полуниці. У відрі води розчиніть 10 крапель йоду і полийте полуницю. Цим розчином можна провести обприскування.

Не варто забувати про звичайний полив, полуниця його дуже любить. У травні на 1 м2 знадобиться відро води. Якщо земля глиниста, то 12 л. води. Полив проводьте вранці, щоб не зіпсувати врожай із-за нічних заморозків. Надлишок вологи може призвести до хвороб полуниці.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

0 0 голосів
Рейтинг статті

Раніше ми писали:

Дивіться ще

Підписатися
Сповістити про

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
wpDiscuz
0
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: