Неділя, 5 Травня

Для того щоб отримати часник розмірок з кулак «Дніпро Регіон» рекомендує виконувати такі агротехнічні прийоми:

Підживлення часнику:

При посадці часнику в ґрунт рекомендується вносити перепрілий органічний матеріал, такий як перегній або компост. Також додайте мінеральні добрива, зокрема фосфорно-калійні. Залежно від площі плантації, на кожний погонний метр землі додайте 1-2 відра органіки, 30-40 г подвійного суперфосфату та 10-15 г калійної солі. Також рекомендується збагачувати ґрунт золою, залишаючи півлітрову банку золи на квадратний метр.

Додаткове підживлення:

Навесні, після того як з’являться масові сходи часнику, вносьте азотні добрива, такі як аміачна селітра (25 г на квадратний метр). Можна використовувати комплексні добрива, що містять азот, фосфор і калій (20 г на квадратний метр). Озимий часник підживлюють у квітні, а ярий – у травні.

Підживлення під час формування цибулин:

Коли часник починає формувати цибулини в ґрунті, рекомендується додатково підживлювати його фосфором і калієм.
Для цього можна використовувати суперфосфат (30-40 г на відро води) і сульфат калію (15-25 г на відро води). Одноразове підживлення проводять для озимих сортів у червні, а для ярих – з кінця червня до середини липня.

Заміна мінеральних добрив на природні альтернативи:

Як альтернативу мінеральним добривам, ви можете використовувати пічну сажу або рослинну золу. Залишки пічної сажі або спалювання органічних матеріалів містять значну кількість калію, фосфору та інших мікроелементів, корисних для часнику. Коли бадильця часнику досягають висоти 12-15 сантиметрів, ви можете провести відгортання ґрунту навколо них, потім посипати золою і повернути ґрунт на місце. Цей захід можна повторити при появі стрілок у озимих сортів.

Розпушування та поливання:

Часник відчуває позитивний вплив розпушування ґрунту. Оскільки коренева система рослини знаходиться недалеко від поверхні, розпушування ґрунту разом з прополкою сприяє покращенню доступу кисню до коренів.

Полив:

Часник не потребує частого поливу, зазвичай достатньо поливати його раз на 5 днів. При наявності великої кількості опадів поливи можна призупинити. У суху погоду рекомендується збільшувати частоту поливів. За три тижні до збирання цибулин поливи припиняються, це допоможе збільшити твердість головок часнику для подальшого тривалого зберігання.

Виламування стрілок:

При наявності стрілок у стрілкуватих сортів часнику в червні рекомендується видаляти стрілки. Залиште 2-3 сигнальні стрілки на найпотужніших рослинах на кожній грядці. Зовнішній вигляд сигнальних стрілок може допомогти визначити оптимальний час для збирання часнику. Коли зовнішня оболонка на суцвітті починає розтріскуватися, а бульбочки починають випадати, це свідчить про зрілість цибулин і час викопування.

Стрілки, які видалені, містять повітряні цибулинки, які не заражені хвороботворними мікроорганізмами та личинками шкідників. Це чудовий матеріал для насіння. Зібране насіння з цих стрілок може бути використане для наступного посіву підзимових однозубок часнику. Цей метод дозволяє оновлювати сорт часнику та зберігати його генетичну різноманітність.

Виламування стрілок також запобігає відходженню поживних речовин від цибулин до суцвіття. Це сприяє розвитку сильних і здорових цибулин, що дозволяє отримати більший врожай і зберігати його тривалий час.

Загалом, дотримання цих агротехнічних заходів допоможе виростити здоровий і рясний урожай часнику на вашому городі. Забезпечення належного підживлення, розпушування ґрунту, вчасне поливання і виламування стрілок забезпечить оптимальні умови для росту і розвитку рослин, що в свою чергу призведе до великого врожаю часнику, який буде використовуватися для задоволення вашої гордості як городника.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

5 1 голос
Рейтинг статті

Раніше ми писали:

Дивіться ще

Підписатися
Сповістити про

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
wpDiscuz
0
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: