У Всесвітній день боротьби зі СНІДом після ремонту відкрив двері спеціалізований центр, повідомляє Дніпро Регіон.
Всього в Україні таких центрів денного перебування віл-інфікованих дітей та молоді налічується ще чотири, а Дніпровський був першим і давно вже потребував змін. Зараз в закладі, що знаходиться у Дніпрі по вул. Титова, 18-Б, новий кабінет практичного психолога, кімната психоемоційного розвантаження та санвузол замість занедбаного підвального приміщення.
«У Всесвітній день боротьби зі СНІДом ми відкриваємо центр денного перебування ВІЛ-інфікованих дітей та молоді після ремонту. Міська влада приділяє велику увагу розвитку мережі соціального захисту дітей та молоді. Цей заклад унікальний і працює вже 13 років. Раніше центр ледве вміщав 60 вихованців, а наразі їх кількість збільшиться до майже 100. Ми плануємо розвивати центр і надалі. Вже наступного року відремонтують ще декілька кімнат», – розповіла начальниця управління-служби у справах дітей департаменту соціальної політики Дніпровської міської ради Ганна Довготько.
Соціальна педагогиня Саміра Нейматова зазначила, що ремонт був дуже необхідним:
«Було дуже затісно у двох кімнатах. Під час свят не було можливості усіх розмістити одночасно. Ми щасливі, що наш центр розширився. Тепер ми зможемо під час занять та тренінгів ще більше розкрити наших дітей та молодь. Під час своїх занять ми формуємо у дітей прихильність до арттерапії, а також до розкриття свого статусу. Взагалі наші вихованці дуже активні, я цим пишаюсь. Вони учасники всеукраїнської організації «Teens Ukraine», а також лауреати міжнародних музичних конкурсів».
Директорка Центру денного перебування ВІЛ-інфікованих дітей та молоді Ірина Серебряна зазначила, що за 13 років тут отримали послуги соціальної адаптації 950 вихованців.
«У закладі працюють кваліфіковані фахівці: соціальний педагог, фахівці із соціальної роботи, практичний психолог, медична сестра. У центрі проводять тренінги, різнопланові заняття для різних вікових категорій, консультації для батьків та опікунів, групи взаємодопомоги. На останніх збираються батьки та діляться досвідом із виховання ВІЛ-інфікованих дітей. Також відбуваються святкові заходи та екскурсії. Окрім цього, вихованці закладу беруть участь у міжнародних проєктах. Ми допомагаємо дітям усвідомити, що ВІЛ це не вирок і з цим потрібно жити», – зазначила Ірина Серебряна.
Зазначимо, що у період карантину приймання дітей та молоді проводиться в обмеженому режимі. Заняття проходять з урахуванням усіх протиепідеміологічних вимог.
Джерело: міськрада Дніпра
[metaslider id=”8079″]
Раніше ми писали, що Першу на Дніпропетровщині Школу Супергероїв відкрили у Дніпрі (фото)
Також ми повідомляли про Магнітні бурі у грудні 2020: точні дати метеоударів