Вівторок, 26 Листопада

8 вересня Православна Церква відзначає свято Різдва Пресвятої Богородиці.  Чому це свято вважається особливим для жінок, що можна і не можна робити 8 вересня розповість «Дніпро Регіон».

Коли наблизився час народитися Спасителеві світу, в галилейському місті Назареті жив нащадок царя Давида Іоаким із своєю дружиною Анною. Обоє були благочестивими людьми і були відомі не своїм царським походженням, а смиренням та милосердям. Все їхнє життя було проникнуте любов’ю до Бога і до людей. Вони дожили до глибокої старості, а дітей не мали, від чого дуже засмучувалися. Та, незважаючи на свою старість, вони не переставали просити у Бога, щоб Він послав їм дитину. Вони дали обіцянку (обітницю): якщо у них народиться немовля, посвятити його на служіння Богу.

У той час кожен юдей сподівався через своє потомство бути учасником у царстві Месії, тобто Христа Спасителя. Тому кожен бездітний єврей зазнавав зневаги в інших, бо це вважалося великою карою Божою за гріхи. Особливо важко було Іоакимові, як нащадкові царя Давида, тому що саме в його роді мав народитися Христос.

За терпіння, велику віру і любов до Бога й одне до одного Господь послав Іоакимові та Анні велику радість. Під кінець їхнього життя в них народилася дочка. За вказівкою Ангела Божого їй було дане ім’я Марія, тобто по-єврейськи «Володарка, Надія».

Народження Марії принесло радість не лише її батькам, але й усім людям, тому що їй було наперед призначено Богом бути Матір’ю Сина Божого, Спасителя світу.

В народі це свято називають ще другою Пречистою. Тож помолимось до Матінки Божої і попросимо її благословити нашу Батьківщину-Україну миром, любов’ю та дарувати нашому війську перемогу над усіма видимими і невидимими ворогами.

Що можна робити в свято Різдво Пресвятої Богородиці

  1. На велике свято добре піти в храм на службу, поставити свічку і помолитися. Якщо немає такої можливості, то помолитися Богородиці можна і вдома. До неї звертаються з найрізноманітнішими проханнями: моляться наставити на шлях істинний, подарувати мир і злагоду сім’ї, бездітні пари просять про діток, а вагітні – про легкі пологи.
  2. У Різдво Пресвятої Богородиці особливо шанують матерів і намагаються всіляко їм допомогти в цей день. Традиційно в це свято збираються всією сім’єю за столом.
  3. Доброю справою вважається у свято Різдво Богородиці подати щедру милостиню або допомогти нужденним, нехай це буде навіть невелика допомога. Вважається, що добро, зроблене цього дня, обов’язково повернеться, а в оселі буде благополуччя і дитячий сміх.

Що не можна робити в свято Різдво Пресвятої Богородиці

  • забороняється сваритися і сваритися з близькими;
  • заборонено відмовляти в допомозі – можна самому опинитися на місці того, хто просить;
  • не можна працювати по дому – прибирати, мити підлогу, прати, а також палити сміття, підмітати у дворі тощо;
  • жінкам категорично заборонено брати в руки ножиці та голки, шити, в’язати, вишивати.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

0 0 голосів
Рейтинг статті

Раніше ми писали:

Дивіться ще

Підписатися
Сповістити про

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
wpDiscuz
0
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: