Неділя, 8 Вересня

7 вересня Православна Церква України вшановує день пам’яті мученика Созонта і апостола Тита. В народному календарі цей день називають Листопадником або Грибним. Про те ким був Созонт, про прикмети, що можна і не можна робити 7 вересня розповість «Дніпро Регіон».

Мученик Созонт, походив із Лікаонії, був пастухом. Він уважно читав Писання і любив ділитися своїми знаннями про Єдиного Бога з пастухами, які збиралися біля нього. Багатьох він привів до віри в Христа.

Якось уночі, коли він сидів під дубом, йому було видіння, яке закликало його до подвигу мучеництва за Христа. Він вирушив у місто Помпеополь, де готувалося святкування на честь язичницького золотого ідола, що стояв у капищі. Ніким не помічений, святий Созонт увійшов у капище, відламав руку ідола і, роздробивши її, роздав золото жебракам.

Зникнення руки в ідола викликало тривогу і сум’яття в місті: багатьох почали підозрювати, залучати до допиту та мучити. Не бажаючи бути винним у стражданні інших людей, святий Созонт пішов до імператора Максиміана (284–305) і оголосив, що він відламав руку в ідола. “Я це зробив, – сказав він, – щоб показати безсилля вашого бога. Він не бог, а німий і глухий ідол. Я хотів би всього його роздробити на частини, щоб люди не поклонялися більше виробам рук своїх”.

Імператор у сильному гніві наказав нещадно мучити святого Созонта. Його повісили і стругали тіло залізними кігтями, потім одягли йому на ноги залізні чоботи з цвяхами всередині, і водили містом. Після цього знову повісили і били залізними палицями доти, доки не роздробили кістки. У страшних муках святий Созонт віддав дух свій Богові (бл. 304).

За наказом імператора слуги розвели сильний вогонь, щоб спалити тіло мученика, але раптово заблищала блискавка, загримів грім і сильний дощ залив полум’я багаття. Вночі християни взяли тіло мученика і поховали його.

У цей день вшановується пам’ять святого мученика апостола Тита. У народі святого називали Листопадником, Грибним, і казали: “Святий Тит останній гриб вирощує”. Саме гриби передбачали нашим предкам майбутню зиму: великий урожай грибів віщує тривалу зиму. На той час встигають груші.

Що можна робити 7 вересня

  • У цей день потрібно йти по гриби. Предки робили заготовку на зиму і готували з них різні страви.
  • 7 вересня люди заговорювали чайний гриб. Вони вимовляли вранці над баночкою найзаповітніші бажання. У воду кидали срібло або прикраси з нього. Таку воду вважали цілющою.
  • У цей день потрібно відвідати баню. Вважається, що це очистить не тільки тіло, але і дух. Людина, яка сходила в баню, обере гармонію і умиротворення.

Що не можна робити 7 вересня

1. Не можна 7 вересня пускати в ліс дітей. Вважається, що їх може потягти Лісовик.
2. Не можна 7 вересня проводити обряди. Особливо це заборонено, якщо йде дощ. Це може притягнути величезні проблеми в особистому житті.
3. Не можна 7 вересня укладати угоди. Вони можуть виявитися невигідними і принести фінансову нестабільність.
4. Не можна 7 вересня підходити близько до водойми. Предки вірили, що водяні духи можуть потягти когось на дно.

Прикмети 7 вересня

  • Якщо дощ пішов після обіду, то на наступний день буде злива.
  • Якщо перелітні птахи сідають на дах, то осінь буде дощовою.
  • Якщо грибів в цей день багато, то зима буде холодна.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

0 0 голосів
Рейтинг статті

Раніше ми писали:

Дивіться ще

Підписатися
Сповістити про

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
wpDiscuz
0
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: