Понеділок, 14 Квітня

Сенполії – ці чарівні малюки, яких ще називають африканськими фіалками або ласкаво паулітами, – справжні королеви серед кімнатних рослин. Їхні ніжні квіти здатні тішити око майже цілий рік, якщо ви оточите їх турботою. Редакція Дніпро Регіон розповість про найважливіші хитрощі та дасть відповіді на питання, які допоможуть вашій сенполії цвісти довго та пишно.

1. Де поселити свою красуню?

Щойно принесли додому горщик із квітучою сенполією? Поставте її в тепле містечко (20-25 C) з м’яким світлом – прямі сонячні промені їй не подружки. Ідеально підійдуть підвіконня на північній чи північно-західній стороні. А ще вона не любить сухе повітря – поруч із батареєю їй буде некомфортно. Поставте миску з водою поблизу, щоб створити затишну атмосферу. І жодних протягів — ця жінка їх терпіти не може!

2. Полив: як не переборщити?

З водою для сенполії головне золота середина. Лійте потроху, щоб земля встигала підсохнути між поливами, і стежте, щоб у піддоні не стояла калюжа. Взимку поливайте вранці, влітку – ввечері, і лише теплою водою кімнатної температури. А ще обережніше: краплі на листя чи центр розетки — це правильний шлях до неприємностей. Краще підливати воду прямо в піддон або акуратно вздовж краю горщика.

3. SOS: що робити, якщо вона засохла?

Якщо ваша сенполія зажурилася і листя повисло, не панікуйте! Ледве полийте її, накрийте поліетиленовим пакетом, немов ковдрою, і наступного дня повторіть полив, коли вона почне оживати. Але якщо квітка замерзла (наприклад, від відкритого вікна взимку), врятувати її буде складніше — сенполії не люблять екстремальних сюрпризів.

4. Купання чи пил? Як підтримувати чистоту

Сенполії не з тих, хто любить водні процедури. Пил на листі? Акуратно протріть їх м’якою ганчірочкою або раз на пару місяців влаштуйте легкий теплий душ під слабким струменем. Дайте їй обсохнути в теплому куточку без протягів. Жодних обприскувань — вона цього не оцінить.

5. Добрива: підживлення з розумом

Сенполія любить поїсти, але лише у період активного зростання. Додавайте добрива у воду не частіше, ніж раз на три поливу, і беріть спеціальні суміші для африканських фіалок – вони є в будь-якому квітковому магазині. А ось після цвітіння дайте їй відпочити: ніяких підгодівель, поки вона набирає сили для нового шоу.

6. Грунт мрії: купити чи змішати?

Готовий грунт для сенполій знайти легко, але якщо хочеться почаклувати самої, ось рецепт: візьміть папоротеву землю, додайте біогумус (черв’ячки постаралися!), Дрібку добрива для квітучих рослин і трохи перліту або вермікуліту для легкості. Вийде пухка і затишна суміш, в якій коріння буде щасливим.

7. Переїзд у новий горщик: коли та як?

Пересаджувати сенполію можна будь-коли, але весна — її улюблений сезон для змін. Вибирайте плоскі, неглибокі горщики – в занадто просторих вона витрачатиме сили на коріння, а не на квіти. Ґрунт перед посадкою прогрійте (холодна земля – її жах), і не заглиблюйте рослину занадто сильно. А якщо вона вже освоїлася в горщику, не турбуйте її без причини — густе коріння тільки допомагає їй цвісти яскравіше.

Як зрозуміти, що їй некомфортно?

  • Жовті чи коричневі плями на листі? Занадто багато сонця — час у тінь.
  •  Коричневі опіки? Ви полили її крижаною водою — тільки тепла, пам’ятаєте?
  •  Листя жовтіє? Може, жарко, чи ви переборщили з водою та добривами.
  •  Довгі стебла та бліді листочки? Їй холодно!
  •  Стебло скручується, цвітіння тьмяніє? Це вік через три роки сенполія може втомитися.

А ще, якщо листя стало таким густим, що бутони ховаються, не бійтеся його прорідити — квітам потрібен простір, щоб сяяти. Доглядайте свою сенполію з любов’ю, і вона перетворить ваш будинок на квітучий оазис!

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

0 0 голоси
Рейтинг статті

Раніше ми писали:

Дивіться ще

Підписатися
Сповістити про

0 Коментарі
Найстаріші
Найновіше Найбільше голосів
Зворотній зв'язок в режимі реального часу
Переглянути всі коментарі
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
wpDiscuz
0
0
Буду рада вашим думкам, прокоментуйте.x

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: