Субота, 23 Листопада

7 грудня православні вшановують пам′ять святого Амвросія. Про те ким був святий, про прикмети, що можна і не можна робити 7 грудня розповість «Дніпро Регіон».

Святитель Амвросій, єпископ Медіоланський, народився в 340 році в родині римського намісника Галлії. Ще в дитинстві святителя були явлені передвістя його великого майбутнього. Так, одного разу бджоли покрили обличчя сплячого немовляти і полетіли після того, як залишили на язиці у нього мед.

Після смерті батька, сім’я Амвросія переселилася в Рим, де майбутній святитель і його брат Сатир здобули блискучу на ті часи юридичну освіту. Близько 370 року, після закінчення курсу наук, Амвросій був призначений намісником областей Лігурії і Емілії, але жив в Медіолані.

У 374 році помер єпископ Медіолану Оксентій, і це спричинило чвари між православними і аріанами, так як кожна сторона хотіла поставити свого єпископа. Амвросій, як перший градоначальник, відправився в церкву для підтримки порядку. Коли він звернувся з промовою до натовпу, якась дитина раптом вигукнула: “Амвросій – єпископ!” Вигук був підхоплений народом.

Амвросій, який в цей час був ще в числі оголошених, вважаючи себе негідним, став відмовлятися. Він намагався втекти з Медіолану.

Коли справа дійшла до імператора Валентиниана Старшого (364-375), Амвросій не посмів йому відмовити. Він прийняв святе Хрещення у православного священика і, за сім днів пройшов усі щаблі церковної ієрархії.

7 грудня 374 року Амвросій був висвячений в сан єпископа Медіоланського і одразу ж роздав все своє майно на прикрасу храмів, прожиток сиріт і жебраків. Він провадив суворе подвижницьке життя, яке поєднував з виконанням обов’язків пастиря. Святитель Амвросій, відстоюючи єдність Церкви, енергійно протидіяв поширенню єресей. Строгість поєднувалася у святителя з незвичайною добротою. Наділений даром чудотворення, він багатьох зцілив від хвороб.

Помер святитель в ніч Святої Пасхи. Він був похований в базиліці, в Медіолані, під жертовником, між мучениками Протасом і Гервасієм.

Що можна робити 7 грудня

  • У цей день потрібно надягати найкрасивіші вбрання. Це стосується молодих дівчат, які хочуть швидше вийти заміж.
  • У цей день жінкам потрібно господарювати по дому. Вечір варто провести в тихому сімейному колі.

Що не можна робити 7 грудня

  1. Не можна 7 грудня проводити гучні гуляння. Це може накликати біду, хвороби і нещастя.
  2. Не можна 7 грудня купувати нові речі. Предки вірили, що вони дуже швидко зіпсуються і не принесуть задоволення.
  3. Не можна 7 грудня лаятися і думати про погане. Це може притягнути в життя неприємності.

Прикмети 7 грудня

  • Якщо йде мокрий сніг, то літо буде дощовим.
  • Якщо сонце як в тумані, то будуть хуртовини.
  • Якщо хмари закрили сонце, то буде снігопад.
  • Якщо йде сухий і легкий сніг, то влітку буде посуха.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

0 0 голосів
Рейтинг статті

Раніше ми писали:

Дивіться ще

Підписатися
Сповістити про

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
wpDiscuz
0
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: