7 червня православні віряни вшановують день пам’яті святителя Інокентія, архієпископа Херсонського – українського святого, також третє віднайдення глави Пророка, Предтечі і Хрестителя Господнього Іоанна. Народне свято – Іванів день. Про церковні свята, прикмети, традиції, що можна та не можна робити 7червня, розповість «Дніпро Регіон».
7 червня – день пам’яті святителя Інокентія, архієпископа Херсонського
Майбутній святитель народився 15 грудня 1800 року, у родині священика. У святому хрещенні він отримав ім’я Іван. Він був всебічно вченим богословом, який у багатьох відношеннях випередив свій час, блискучим проповідником, що полонив серця людей, і самовідданим пастирем, готовим відати душу за паству свою. Життя його тісно було пов’язане з Україною.
Саме в Україні він здобув богословську освіту, навчаючись у величній Київській духовній академії. Промислом Божим він, будучи архімандритом Інокентієм, став ректором своєї Альмаматер. Під його мудрим керівництвом Київська духовна школа вийшла на новий рівень і повернула колишню славу провідного богословського закладу.
Особливий слід залишив святитель Інокентій в житті Херсонської єпархії, якій він віддав останні десять років свого життя.
Ці роки збіглися також з Кримською війною. У всій величі виступила тоді архіпастирська мужність Владики: він показав себе самовідданим пастирем-патріотом, що під градом смертельних ворожих куль і гранат своїм пастирським словом підтримував і надихав до мужності не тільки мирне населення і не в храмі тільки церковному, а й солдатів на самому місці грізних боїв.
Тож нехай і тепер, за його молитвами Господь, укріплює наше мужнє українське військо, щоб з Його допомогою як було звільнено місто Херсон, щоб так само була звільнена і вся Херсонська область, а також всі захоплені міста та селища України від російської окупації.
7 червня третє віднайдення глави Пророка, Предтечі і Хрестителя Господнього Іоанна
Сьогодні, 7 червня, в православному календарі — третє віднайдення глави Пророка, Предтечі і Хрестителя Господнього Іоанна. Сталося це близько 850 року. В той період у Царгороді відбувалися заворушення, які були пов’язані з вигнанням святого Іоанна Златоуста. Тоді голову Іоанна Хрестителя перенесли до міста Емесс.
Незабаром напали на місто мусульмани, тому її знову перенесли вже до Комани, де вона зберігалася в землі під час гоніння та іконоборства.
Коли прийшов мир і іконоборство подолали, святителю Ігнатію під час його вечірньої молитви прийшло видіння, де саме перебуває голова Іоанна Предтечі. Так її знову віднайшли (втретє) і перенесли до храму. Нині її частина зберігається на горі в Афоні.
Прикмети 7 червня
- Багато роси — до великого урожаю льону.
- Якщо на горобині багато квітів, то буде урожай хліба.
- Якщо листя на деревах зблякли, то завелася медяна роса.
- Якщо пізно цвіте горобина, то буде довга осінь.
- Грім в цей день – до затяжної зливи.
- Якщо сьогодні жарко – до дощової осені.
- Жаби розквакалися – буде тепло.
Що не можна робити 7 червня
- Не можна 7 червня розповідати іншим про сновидіння, яке приснилося в ніч проти 7 червня. Воно збудеться, але через пів року.
- Не можна 7 червня здійснювати генеральне прибирання.
- Не можна 7 червнямести підлогу віником, оскільки вважалося, що разом зі сміттям і пилом в цей день можна винести з дому щастя, фінансове благополуччя і удачу.
- Не можна 7 червня ходити по ранковій росі. Можна захворіти.
- Не можна 7 червня носити чорний і сірий одяг, інакше все літо пройде в тузі і смутку.
- Не можна 7 червня плювати на землю. Вірили, що плювок може її осквернити.
- Не можна 7 червня просити про підвищення по службі або додавання зарплати, оскільки все може статися навпаки.
- Не можна 7 червня залишати немитий посуд на ніч. Здавна вірили, що це принесе лише сварки в родині.
Що можна робити 7 червня
- У цей літній день краще надіти біле, в такому випадку у вас все буде добре, при цьому, всі життєві сфери будуть для вас щасливі. Ваш успіх на роботі також не змусить себе чекати, ви зможете домогтися поставлених цілей і поліпшити свій стан здоров’я
- З Іванова дня починали сіяти пізні ярі хліба, а господині висаджували розсаду капусти.
- 7 червня на хворого надягають білу сорочку, тоді він обов’язково вилікується.
- Обов’язково в цей день збирати лікарські трави, щоб готувати відвари.
- А ще зміна іміджу 7 червня піде на користь і волоссю, і особистому житті.