Середа, 5 Лютого

6 грудня ми вшановуємо памʼять святого Миколая, архієпископа Мир Лікійських, чудотворця, або ж, як його знають у народі, День святого Миколая. Діти полюбляють у цей день знаходити подарунки під подушкою, та й дорослі радо обмінюються ними з нагоди цього свята – адже так приємно наслідувати добрий приклад, виявляючи увагу і турботу про ближніх. Ця прекрасна традиція тісно пов’язана із життям святого, який прославився своєю добротою та милосердям. Про історію свята, про те ким був святий Миколай та про заборони 6 грудня розповість Дніпро Регіон.

Що ми знаємо про святителя Миколая?

Нам відомо, що хоча його батьки були доволі заможними, вони не тягнулися до розкоші й слави, а шукали духовного багатства, вірили в Бога і навчали цьому свого сина. Тож майбутній святитель – який став на духовний шлях у доволі юному віці, вирішивши стати священником – перейняв у батьків їхню щедрість і доброту. І після їхнього відходу у вічність весь великий спадок, який отримав, святитель роздав нужденним, причому робив це таємно, не напоказ, аби ніхто не бачив.

Одного разу святий Миколай дізнався про чоловіка, який через крайню бідність мав намір вчинити гріховний вчинок – віддати своїх трьох дочок на блуд. Щоб врятувати родину, святитель вночі непомітно передав через вікно мішечок із золотом. Цей дар не лише допоміг уникнути гріха, але й змінив долю родини. Подібні добрі справи святий Миколай завжди намагався здійснювати потай. Саме тому його милосердя і щедрість стали основою традиції дарувати подарунки в день його пам’яті – як дітям, так і дорослим.

Ця християнська традиція поширилася по всьому світу, хоча в деяких країнах вона має свої особливості. Наприклад, у Греції подарунки дарують на день святого Василія Великого, який відзначають 1 січня за новим стилем. В Україні ж святитель Миколай завжди займав особливе місце в серцях людей, навіть у часи радянського атеїзму. Тоді влада намагалася замінити його образ вигаданим персонажем – Дідом Морозом. Однак українці зберегли вірність традиціям і шанували святого Миколая не лише як дарувальника, але й як захисника та заступника у життєвих труднощах.

Святитель Миколай – один із найбільш шанованих святих в Україні. Його ікони можна знайти в багатьох домівках, а також в автомобілях, адже до нього звертаються з проханнями про допомогу та захист. Він простягає руку кожному, хто звертається до нього, і молиться за нас перед престолом Господнім.

Тож у день святого Миколая не забуваємо не лише про подарунки, але й про молитву – за себе, за своїх близьких і за всіх, хто потребує допомоги. Адже це буде найкращий подарунок для нашої душі та для святого, який завжди поруч із тими, хто вірить.

Аби належно вшанувати святителя Миколая Чудотворця, маємо брати із нього приклад, наслідуючи його духовні чесноти. Розкажіть дітям про історію цього свята і життя святителя Миколая, і чому у цей день ми даруємо одне одному подарунки.

Не обов’язково дарувати щось матеріальне, наші любов, турбота і милосердя також чимало важать. Тож даруймо людям своє тепло і любов, не очікуючи нічого взамін – як у День святого Миколая, так і в будь-який інший.

І нехай святитель Миколай Чудотворець захищає нас від усілякого зла та надихає до добрих діл.

Що не можна робити 6 грудня

  1. Не можна 6 грудня сваритися з близькими. Інакше весь наступний рік з ними будуть погані відносини.
  2. Не можна 6 грудня давати гроші в борг. Якщо порушити заборону, то можна залишитися без достатку.
  3. Не можна 6 грудня брати в руки гострі предмети. Інакше в родині можуть скандали.
  4. Не можна 6 грудня відмовляти людям у допомозі. Це може призвести до втрати удачі.

Інформація та фото з відкритих джерел.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

0 0 голоси
Рейтинг статті

Раніше ми писали:

Дивіться ще

Підписатися
Сповістити про

0 Коментарі
Найстаріші
Найновіше Найбільше голосів
Зворотній зв'язок в режимі реального часу
Переглянути всі коментарі
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
wpDiscuz
0
0
Буду рада вашим думкам, прокоментуйте.x

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: