Четвер, 28 Листопада

В останній весняний день Церква вшановує пам’ять святого мученика Феодота (Богдана) Анкірського та сімох мучениць-дів: Олександри, Текуси, Фаїни, Клавдії, Єфросії, Матрони і Юлії. 31 травня в народі цей називають Федота Овсяника. Про традиції та що не можна робити цього дня розповість «Дніпро Регіон».

Святий мученик Феодот, за прикладом апостола Павла, був «усім для всіх» в той час, коли християни зазнавали жахливих гоніннь, від імператора-язичника Діоклітіана. У той час святий Феодот був власником своєрідного готелю в м Анкірі. Він був таємним християнином. Святий Феодот ревно і різноманітно допомагав своїм одновірцям; він переховував їх у себе в будинку від переслідувань, годував і підтримував усіх голодних і позбавлених даху і майна; підбадьорював і визволяв християнських в’язнів.

Тіла ж померлих мучеників, розшукував і дорогою ціною викупляв їх у язичників і піддавав християнському похованню, хоча і знав, що за це сам наражається на небезпеку бути замученим і вбитим. Так і сталося. У ті дні язичники були ув’язнили сім дів: Олександру, Текусу, Фаїну, Клавдію, Єфросію, Матрону і Юлію, які прожили до старості в цнотливості, і яких за сповідання віри Христової було віддано різним катуванням, після чого їх тіла кинули в озеро, прив’язавши до шиї каміння.

Святий Феодот, разом з родичем своїм Поліхронієм і деякими християнами, дістав тіла мучениць і поховав їх. Вранці, коли про це дізналися язичники, то правитель міста прийшов в страшний гнів і звелів розшукати винних, а тіла святих мучениць були викопані із землі і спалені.

Між іншими християнами, підозрюваними з цього приводу, був узятий і Поліхроній. Він через страх покарання видав Феодота. Дізнавшись про це, Феодот добровільно відправився до правителя. На благаннях відріктися від Христа, Феодот відповів викривальною промовою про суєту язичництва і проповіддю про Христа. За це святий був відданий жорстоким катуванням, і, після 15-ти денного ув’язнення в темниці і нових катувань, убитий в 303-му році.

Нехай за його святими молитвами Господь подасть і нам грішним таку ж щиру любов до своїх ближніх і стійку і непохитну віру.

31 травня в народі цей називають Федота Овсяника. У цей день за старих часів передбачали, яким буде урожай вівса.

Раніше дуб був найбільш шанованим, священним деревом. Він символізував силу і чоловічий початок.

Вирубувати дуби або завдавати їм шкоди було заборонено. Висаджувати їх біля будинку вважалося небезпечним, тому що, за повір’ям, блискавка б’є саме в це дерево. Спати під дубом теж не дозволялося, інакше можна сильно захворіти.

Традиції 31 травня

  • Дуб вважався центром світу, а простір навколо – місцем, де можна позбутися від багатьох бід. Тому у дерева проводили різні ритуали і обряди.
  • Під дуб виливали воду після купання новонародженого хлопчика, щоб виріс сильним, міцним.
  • Щоб спина не боліла, за пояс затикали дубову гілку.
  • У день Федота наші предки приносили до дуба частування, щоб задобрити лісових духів, а ще проводили обряд на залучення багатства.
  • Щоб в родині гроші водилися, йшли подалі від будинку, садили молодий дубок і поливали його водою. Потім за деревцем доглядали, щоб воно росло, і разом з ним множилося добробут.
  • Щоб залучити в життя любов, три гілочки дуба перев’язували червоною ниткою з особливою змовою. Потім їх спалювали, а попіл розвіювали за вітром.

Що не можна робити 31 травня

  1. Не можна 31 травня весь день сидіти вдома, так як можна надовго залишитися на самоті.
  2. Не можна 31 травня нікому давати ключі від будинку, інакше доведеться переїхати або поміняти місце роботи.
  3. Не можна 31 травня надягати старі речі. Вони символізували в цей день старі борги і забуті обіцянки, які доведеться виконувати і повертати.
  4. Не можна обертатися, якщо хтось кличе по імені, так як може початися смуга невезіння і неприємностей.
  5. Погана прикмета, якщо хтось за столом розсипле сіль – в будинку неодмінно буде скандал.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

0 0 голосів
Рейтинг статті

Раніше ми писали:

Дивіться ще

Підписатися
Сповістити про

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
wpDiscuz
0
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: