П’ятниця, 22 Листопада

30 вересня Православна Церква України за новоюліанським стилем вшановує пам′ять Святого Михаїла, який був першим митрополитом Київським, першим предстоятелем православної церкви в Русі-Україні. Про те ким був Святий Михаїл, перший митрополит Київський, про прикмети, що можна і не можна робити 30 вересня, розповість «Дніпро Регіон».

Константинопольський патріарх Миколай Хризоверг разом із собором єпископів призначив і поставив «у Русь» митрополитом Михаїла. Життєписець характеризує його як розумну й освічену людину. Усе життям він прожив немов святий. До нас не дійшло ніяких відомостей про діяльність святителя Михаїла до призначення «у Русь». Літописці подають різні відомості про його походження. Одні стверджують, що за національністю він був сирійцем, інші — болгарином.

Уся діяльність першого митрополита Київського Михаїла була схожою на апостольські труди. Він займався проповіддю Євангелія, відкривав по великих містах кафедри. Святитель Руської землі перш за все охрестив усе князівське оточення: синів князя Володимира, князівську знать і військо. «Того ж самого часу сам митрополит Михаїл, — писав святитель Димитрій Ростовський у книзі «Літопис-Синопсис», — охрестив наодинці в криниці або в джерелі всіх дванадцять синів Володимира, яких він мав від різних дружин. З того часу це джерело над Дніпром, де хрестилися сини Володимира, й понині називається Хрещатик».

Православна Українська Церква ублажає святителя Михаїла як хрестителя першопрестольного града Києва.

У трудах проповіді Святого Євангелія святителю допомагав і сам князь Володимир. Саме він наказав усіх жителів Києва зібрати на березі Дніпра для святого хрещення, яке здійснив митрополит Михаїл із багатьма пресвітерами. Хрещенням Києва було покладено початок просвітленню Київської Русі світлом євангельської істини. У Києві святитель на честь свого небесного покровителя заклав монастир Св. Архістратига Божого Михаїла і при ньому церкву, тоді ще дерев’яну. На цьому святому місці монастир перетворився на великий Свято-Михайлівський Золотоверхий.

Після хрещення Києва святий Михаїл благословив князя Володимира на спорудження першої кам’яної Десятинної церкви на честь Успіння Пресвятої Богородиці. Святитель не дожив до завершення її будівництва, але в цьому храмі зберігалися його мощі.

На Київській митрополичій кафедрі святитель пробув недовго. Через чотири роки після офіційного хрещення Руси-України (992) святитель спочив у Бозі. Дані про його упокоєння надає Літопис Київський і Каталог митрополитів Московський. Дата кончини митрополита Михаїла викарбувана і на його надгробку. Було сказано, що він був покладений у Десятинній церкві. Але оскільки цей храм тоді ще не був закінчений, то деякі історики вважають, що спочатку його останки поклали в Михайлівській дерев’яній церкві, яка слугувала йому кафедрою, а вже потім перенесли до Десятинної церкви, яка стала кафедрою київських митрополитів, наступників святого Михаїла. Князь Володимир дуже тужив за ревним архіпастирем землі Руської, адже митрополит був йому добрим порадником у державницьких справах.

Що можна робити 30 вересня

  • У цей день потрібно заговорювати солому та палити її. Вважалось, що це зможе вберегти від нечистої сили, яка псуватиме майно.
  • 30 вересня потрібно чинити добро. Це притягне у ваше життя щастя та благополуччя.
  • У цей день потрібно облити водою дітей. Це робили на порозі будинку. Предки вірили, що такий ритуал вбереже дітей від хвороб.
  • У цей день потрібно спалити старі тапки. Так робили, щоб позбутися від болю в ногах.
  • Потрібно поміняти всю постіль в домі. Вважалось, що це вбереже від хвороб.

Що не можна робити 30 вересня

1. Не можна 30 вересня ходити в ліс. Предки вірили, що в цей день по лісах бродять лісовики, які накличуть проблеми на тих, хто їх зустріне.

2. Не можна 30 вересня виходити з дому без потреби. Вважається, що по землі ходить нечиста сила і падає на ослаблених людей.

3. Не можна 30 вересня позичати гроші. Якщо порушити заборону, то є ризик не повернути гроші.

Примети 30 вересня

  • Якщо випав сніг, то зима прийде не скоро.
  • Якщо відлетіли журавлі, то зима буде рання та холодна.
  • Якщо вранці на вікнах мороз, то слід чекати гостей.
  • Якщо випав сніг, то наступне літо буде врожайним.
  • Якщо місяць червоний, то буде вітер.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

0 0 голосів
Рейтинг статті

Раніше ми писали:

Дивіться ще

Підписатися
Сповістити про

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
wpDiscuz
0
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: