29 листопада православні вшановують пам”ять Парамона і Філумена. В народному календарі 29 листопада називають Парамон Зимоуказатель, по прикметам цього дня визначають якою буде зима. Про життя та ким були Парамон і Філумен, про прикмети, що можна і не можна робити 29 листопада розповість «Дніпро Регіон».
Святий мученик Парамон і з ним 370 мучеників постраждали за віру в Христа в 250 році при імператорі Декії (249-251).
Правитель східних областей Аквіа заточив в темницю 370 християн, примушуючи їх відректися від Христа і принести жертву ідолам. В’язнів піддавали тортурам, сподіваючись муками і загрозою смерті змусити їх відректися від Христа і поклонитися поганським божествам.
Один з місцевих жителів, на ім’я Парамон, бачачи муки християн, відкрито викрив жорстокість правителя і визнав свою віру в Єдиного Істинного Бога, Господа Ісуса Христа. Святого Парамона після жорстоких тортур обезголовили разом з іншими 370-ма мучениками.
Святий мученик Філумен жив у царювання царя Авреліана, в Лікаонії, займаючись продажем жита в Галатії, у місті Анкірі. Святий Філумен визнав себе християнином перед правителем області Феліксом. За це він був повішений, струганий і потім кинутий у вогонь, звідки благодаттю Божою вийшов неушкодженим. Після цього йому вбили в голову, руки і ноги цвяхи, від чого святий, знемігши, віддав дух свій Богові.
Прикмети на 29 листопада
- сильний вітер цього дня – до холодної зими;
- сніг випав – грудень буде теплим;
- дощ пішов – уся зима буде теплою і з відлигами;
- хмари низько пливуть – скоро випаде сніг і почнеться холоднеча;
- дорогу замело – сніг не розтане до весни.
Що не можна робити 29 листопада
- сваритися, ображати людей і тварин;
- відмовляти в допомозі тому, хто просить;
- порушувати правила посту;
- пускати гроші на вітер.
- За народними прикметами цього дня не слід робити прибирання і виносити сміття – щоб не винести з дому благополуччя й удачу.
- Також не можна ділитися своїми планами, розповіси – можеш забути про них назавжди.
- День несприятливий для переїзду.
Що можна робити 29 листопада
- Святому Парамону моляться про зміцнення віри й духу, душевний спокій, просять здоров’я, добробуту в сім’ї та дітям.
- Тим, хто дотримується посту, цього дня належить сухоїдіння.
- Також на Парамона заведено готувати пісну випічку. Заповзятливі господині намагалися піти до сусідів і хоч що-небудь позичити: вважалося, що після цього гроші самі знайдуть до них дорогу до будинку.