Субота, 23 Листопада

28 листопада православні вшановують пам′ять святого Стефана Нового. Про те ким був святий Стефан, про його життя, про прикмети, що можна і не можна робити 28 листопада розповість «Дніпро Регіон».

Святий преподобномученик і сповідник Стефан Новий народився в 715 році в Константинополі в благочестивій християнській сім’ї. Батьки його, маючи двох дочок, молили Господа про народження сина. Новонародженого Стефана мати принесла у Влахернський храм в ім’я Пресвятої Богородиці і присвятила Богу.

У той час імператор Лев Ісавр (716-741) почав гоніння на святі ікони і на їх шанувальників. Прихильники єресі за підтримки царя захоплювали владні позиції в імперії і Церкві. Гнане сильними світу цього Православ’я зберігалося у віддалених від столиці монастирях, у відокремлених келіях і в серцях мужніх і вірних своїх послідовників. Православні батьки святого Стефана, переймаючись оточуючим насильством, віддалилися з Константинополя в Вифінію, а свого шістнадцятирічного сина віддали на послух блаженному Іоанну.

Більше 15 років пробув святий Стефан у блаженного Іоанна, цілком підкоривши свою волю цьому духоносному старцю, навчаючись у нього чернечого житія. Тут же Стефан отримав звістку про те, що помер його батько, а мати і сестри прийняли чернечий постриг.

Через деякий час помер і наставник святого, блаженний Іоан. З глибоким сумом Стефан поховав його чесне тіло, а сам продовжував чернечий подвиг в його печері. Незабаром до подвижника стали приходити ченці, які хотіли вчитися у нього доброчесного життя, поступово утворився монастир, ігуменом якого став святий Стефан.

У віці сорока років ігумен Стефан покинув створену ним обитель і пішов на іншу гору, на вершині якої, в відокремленій келії, перебував у глибокому затворі. Однак і тут незабаром створилася громада ченців, що шукали духовного наставництва святого Стефана.

Льва Ісавра на імператорському престолі змінив Костянтин Копронім (741-775), ще більш ревний іконоборець. Імператор скликав іконоборчий собор, на якому були присутні 358 єпископів зі східних провінцій. Однак, крім архієпископа Константинопольського Костянтина, незаконно зведеного на церковний престол владою Копроніма, жоден з патріархів не захотів брати участь у злочестивих діяннях цього собору, який тим не менше іменував себе вселенським. Собор єретиків, за пропозицією царя і архієпископа, оголосив ікони ідолами, наклав анафему на всіх, хто поклоняються їм, оголосив іконошанування єрессю.

Тим часом, обитель святого Стефана і її ігумен стали відомі в столиці. Імператору розповідали про подвижницьке життя ченців, про їх благочестя. Імператора особливо розгнівало відкрите заохочення іконошанування і осуд гонителів Православ’я в обителі святого Стефана. Архієпископ Костянтин зрозумів, що в особі ігумена Стефана має сильного і непримиренного противника його іконоборських прагнень, і вжив багато сил, щоб залучити його на свій бік.

Святого Стефана намагалися переманити до іконоборців, спочатку лестощами і підкупом, потім погрозами. Згодом святого оббрехали, звинувативши його в співжитті з черницею. Однак його провина не була доведена, так як черниця мужньо заперечувала провину і померла від катувань та тортур. Нарешті, імператор наказав ув’язнити святого в темницю, а обитель його розорити. В темницю до святого Стефана були послані єпископи-іконоборці, щоб переконати його в догматичній істинності іконоборства. Але святий легко спростував всі доводи єретиків і залишився вірним Православ’ю.

Тоді імператор наказав вигнати святого на один з віддалених островів. Преподобний оселився в печері, і туди незабаром зібралися його учні. Через деякий час святий залишив братію і прийняв на себе подвиг стовпництва. Слава про подвижника Стефана і чудеса, що звершуються за його молитвами, рознеслася по всій імперії і зміцнювала віру і дух Православ’я в народі.

Імператор наказав перевести Стефана в темницю на острів Фарос, а потім представити його на суд. На суді святий спростував доводи єретиків, що судили його, пояснив догматичну сутність іконошанування і звинуватив іконоборців в тому, що, зневажаючи святі ікони, вони зводять хулу на Христа і Богоматір.

Для доказу святий показав золоту монету, на якій було зображення імператора. Він запитав суддів, що зробили б вони з людиною, який, кинувши монету, став би топтати її ногами. Йому відповіли, що така людина була б неодмінно страчена за те, що збезчестила образ царя. На це святий Стефан сказав, що ще більша кара чекає того, хто ганьбить образ Царя Небесного і Його святих, тоді він кинув монету на землю і став топтати її ногами.

Імператор наказав в оковах відправити святого в темницю де вже перебували 342 старця, засуджених за шанування ікон. У цій в’язниці святий Стефан пробув одинадцять місяців, втішаючи ув’язнених. Разом з ними він молився, часто співаючи тропар Нерукотворному Образу Спасителя. Багато людей приходило до темниці і просили святого Стефана помолитися за них.

Імператор, дізнавшись, що святий і в темниці створив монастир, де постійно йде молитва і шануються святі ікони, послав двох своїх найулюбленіших слуг, братів-близнюків, щоб вони до смерті забили святого. Коли брати увійшли в темницю і побачили осяяного Божественним світлом обличчя преподобного, вони впали йому в ноги, просили вибачення і його молитов, а царю сказали, що виконали наказ.

Але імператор дізнався правду і вдався ще до однієї брехні. Сказавши своїм воїнам, що святий нібито хоче скинути його з престолу, він направив їх до в’язниці. Святий сповідник сам вийшов назустріч розлюченим воїнам, які схопили його і поволокли по вулицях міста. Понівечене тіло мученика кинули в яму, де ховали злочинців.

На наступний ранок над Авксентієвою горою з’явилася вогняна хмара, потім густий туман опустивася на столицю і пронеслася жорстока буря, що вразила багатьох.

Що можна робити 28 листопада

  • У цей день варто попросити поради у старшого покоління. Ця рада буде дуже корисним і правильним, зможе допомогти розібратися в складних ситуаціях.
  • У цей день можна гадати. Предки вірили, що любовні ритуали допоможуть залучити в сім’ю щастя і удачу.
  • У цей день потрібно стежити за сойками. Якщо ви зробите це, то зможете знайти щастя і багатство. Сойка приведе вас туди, де ви отримаєте знак долі.
  • У цей день потрібно кинути в сніг кілька монет. Якщо ви після цього знайшли монету великого номіналу, то скоро розбагатієте, якщо дрібного – фінансове становище покращиться нескоро.

Що не можна робити 28 листопада

  1. Не можна 28 листопада давати і брати гроші в борг. Це принесе проблеми з фінансами.
  2. Не можна 28 листопада забиратися в будинку після полудня. Інакше ви будете зустрічати Різдво з нечистою силою вдома.
  3. Не можна 28 листопада завдавати шкоди птахам. Якщо порушити заборону, то вас довго будуть переслідувати біди.

Прикмети 28 листопада

  • Якщо в цей день різке потепління, то скоро прийдуть затяжні холоди.
  • Якщо в цей день суха, але холодна погода, то влітку буде жарко.
  • Якщо вночі снігопад, то сніг пролежить довго.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

0 0 голосів
Рейтинг статті

Раніше ми писали:

Дивіться ще

Підписатися
Сповістити про

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
wpDiscuz
0
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: