Субота, 4 Травня

27 травня Церква вшановує пам’ять святого мученика Ісидора. Народне свято 27 травня називається Сидір Огірочник – в цей час зазвичай наші предки садили огірки. Про прикмети, традиції що можна робити та що категорично заборонено робити 27 травня розповість «Дніпро Регіон».

Пам’ять святого мученика Ісидора Блаженного шанують 27 травня за юліанським календарем. За новоюліанським календарем, на який Православна церква України перейде з 1 вересня 2023 року, цього мученика згадуватимуть 14 травня.

27 травня Церква вшановує пам’ять мученика Ісидора

Святий мученик Ісидор жив у III столітті на острові Хіос, був родом з Олександрії.

У перший рік правління імператора Декія (249-251) було видано указ переписати всіх здатних служити у військах Римської імперії. Святого Ісидора, з міцною статурою, прийняли до полку воєначальника Нумерія. Святий Ісидор був християнином, вів благочестиве життя, був цнотливим, уникаючи всіх язичницьких звичаїв.

Інший імператорський указ наказував, щоб усі воїни поклонялися римським язичницьким богам і приносили їм жертви. Ті, хто не підкорявся указу, повинні були бути виданими на муки і смерть. Сотник доніс до воєначальника Нумерія, що Ісидор християнин. На допиті перед Нумерієм святий Ісидор сміливо сповідав свою віру в Христа Спасителя і відмовився принести жертву ідолам. Нумерій переконував святого не піддавати себе мукам і коритися волі імператора, але святий Ісидор відповідав, що кориться лише волі вічного Бога, Христа Спасителя, і ніколи не зречеться Його.

Святий був відданий на муки. Під час катувань він славив Христа Бога і хулив язичницьких ідолів.

Воєначальник велів відрізати святому язика, але після цього святий продовжував чітко прославляти Христа. Нумерій з жахом упав на землю і сам втратив мову. Піднявшись за допомогою воїнів, він знаками попросив собі дощечку і на ній написав наказ відсікти голову святому Ісидору.

З радістю зустрів святий Ісидор свій смертний вирок і сказав: “Славлю Тебе, Владико мій, що Ти з милості Своєї приймаєш мене до Своїх небесних осель!” Смерть мученика сталася 251 року. Після страти його тіло було кинуто без поховання, але друг святого, таємний християнин Амоній, взяв його тіло і віддав землі.

Що не можна робити цього дня

  • Не варто сваритися з ближніми;
  • Не можна пиячити і лаятися;
  • думати про погане;
  • виїжджати в далеку дорогу – може виявитися важкою;
  • сьогодні не можна відмовляти в допомозі.

Святому молилися про гарний урожай. Сьогодні можна і навіть належить працювати на городі і в саду – все буде на благо. У цей день прийнято садити льон і огірки – огіркова розсада дасть хороший і смачний урожай.

Народні прикмети і традиції на 27 травня

  • похмура погода — буде дуже маленький урожай;
  • коли погода холодна, то таким і літо буде;
  • високо в небі літають ластівки — до сонячної і теплої погоди;
  • ясний день — до хорошого урожаю;
  • похмурий ранок, але ясний вечір, означає, що огірки не дадуть хорошого урожаю, їх краще сіяти пізніше;
  • яка погода 27 травня – таким буде і літо;
  • червоний захід сонця сьогодні – до мінливої і негоди;
  • солов’ї співають – буде багатий урожай.

Народне свято 27 травня називається Сидір Огірочник – в цей час зазвичай наші предки садили огірки.

В народі вірили, що сон проти 27 травня часто збувається, тому його варто запам’ятати. Якщо уві сні ви побачили свого ворога — сновидіння точно віще. Той, хто цього дня побачить першу ластівку і вмиється молоком, отримає чисту та білу шкіру. Від цього періоду городники починали сіяти огірки.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

0 0 голосів
Рейтинг статті

Раніше ми писали:

Дивіться ще

Підписатися
Сповістити про

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
wpDiscuz
0
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: