П’ятниця, 22 Листопада

25 вересня православні вшановує пам’ять Єфросинії Олександрійської та святого Пафнутія Єгиптянина і з ним 546 мучеників. В народі цей день називали “Курником”. Про те ким була Єфросинії Олександрійської та святий Пафнутій Єгиптянин, про прикмети, що можна і не можна робити 25 вересня розповість «Дніпро Регіон».

За новим календарем 25 вересня церква вшановує пам’ять Єфросинії Олександрійської. Вона була знатного роду і прожила в V столітті. Після смерті матері батько хотів видати дівчину заміж, щоб отримати благословення, проте ченці прославляли дівоцтво.

В результаті Єфросинія таємно постриглася в ченці, одягла чоловічу сукню і вступила в чоловічий монастир. Батько намагався знайти зниклу дочку і одного разу навіть прийшов до неї на сповідь, але не впізнав її.

Дівчина прожила в обителі цілих 38 років і лише перед смертю зустрілася з батьком і все йому розповіла. Після цього він продав все своє майно і оселився в тій же келії, що і його дочка.

25 вересня – день святого Пафнутія Єгиптянина і з ним 546 мучеників.

Святий мученик Пафнутій походив з Єгипту і трудився в пустелі. Під час гоніння на християн за Діоклітіана (284–305) правитель наказав привести до нього святого Пафнутія, але подвижник, не чекаючи посланих за ним, сам явився до правителя, сповідав перед ним віру в Христа і був відданий на муки.

Два воїни, що катували його, Діонісій і Каллімах, бачачи, як сила Божа зберігає мученика, увірували в Христа Спасителя, за що були обезголовлені. Кинутий після мук у в’язницю, святий Пафнутій навернув до віри 40 ув’язнених. Усі вони були спалені. Через деякий час святого Пафнутія було звільнено, і його привітно прийняв християнин Несторій. Він і все його сімейство після духовних настанов ще більше зміцнилися у вірі, за яку прийняли мученицьку кончину. Багато інших християн святий мученик утвердив у сповіданні віри в Господа нашого Ісуса Христа, і всі вони прийняли мученицьку кончину: одні були порубані мечами, інші – спалені; всього 546 осіб.

Найсвятішого Пафнутія мучителі кинули в річку з каменем на шиї, але він приплив з каменем до берега. Нарешті святого мученика відправили до самого імператора Діоклітіана, і той наказав розіп’яти його на фініковому дереві.

Що можна робити 25 вересня

  • У цей день потрібно здійснювати тільки добрі справи. Це не тільки буде корисним, але і приверне успіх, щастя і благополуччя.
  • Предки в цей день різали курей на продаж. Вони навіть називали цей день “Курником”. З курей готували різні страви.

Що не можна робити 25 вересня

1. Не можна 25 вересня сваритися, пліткувати і заздрити. Якщо порушити цю заборону, то в життя може увірватися ціла низка невдач.

2. Не можна 25 вересня підіймати з землі знайдені предмети. Навіть звичайнісінька річ може принести хвороби і неприємності, бо її могли заговорити перед цим.

3. Не можна 25 вересня відмовляти в допомозі нужденним. Навпаки, в цей день потрібно всім допомагати.

4. Не можна 25 вересня виглядати неохайно. Це може привести до того, що дівчина втратить свою красу.

Прикмети 25 вересня

  • Якщо з дерев опало не все листя, то зима прийде нескоро.
  • Якщо з’явилися снігурі, то скоро будуть снігопади.
  • Якщо недалеко від будинку села ворона, то це до негоди.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

0 0 голосів
Рейтинг статті

Раніше ми писали:

Дивіться ще

Підписатися
Сповістити про

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
wpDiscuz
0
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: