П’ятниця, 22 Листопада

23 вересня день осіннього рівнодення. Православні за новим церковним календарем святкують зачаття Іоанна Предтечі, а також згадують святу мученицю Іраїду Олександрійську. Ким були святі Іраїда та Іоанн Предтеча, прикмети, що можна і не можна і робити 23 вересня розповість «Дніпро Регіон».

23 вересня  зачаття Пророка Іоанна, Хрестителя Господнього. Іоан Предтеча – найшанованіший святий у християнстві після Богородиці. Він народився в сім’ї літньої пари – священика Захарії та його дружини Єлисавети, які довгий час були бездітними. Молитвами вони вимолили собі сина, про появу якого Захарії сповістив архангел Гавриїл. Тоді Захарія засумнівався в словах ангела, за що був позбавлений дару мови. Утім, цей дар повернувся, коли потрібно було назвати народжене немовля. Назвали його Іоанном, а батько став говорити про нього, як про Предтечу Господа.

Про народження Царя Іудейського від волхвів дізнався цар Ірод і велів убити всіх немовлят. До Захарія увірвалися прямо в храм і зажадали віддати сина. Чоловік відмовився і його вбили, а Єлисавета встигла втекти з маленьким Іоанном у пустелю. Через 40 днів померла і Єлисавета, а Іоан сам ріс у пустелі до моменту, поки не з’явився перед ізраїльським народом, щоб сповістити про пришестя Месії.

Іоан Хреститель народився на півроку раніше за Ісуса. Його мати, Єлисавета, будучи вагітною, прийшла до своєї сестри, Діви Марії – та щойно отримала благу звістку про народження Спасителя. Єлисавета сказала сестрі: “Благословенна Ти між жінками, і благословенний плід утроби Твоєї!”.

Свята мучениця Раїса жила в Олександрії. Вона була дочкою священика і з 12 років обрала для себе чернече життя. Одного разу, підійшовши до джерела, щоб набрати води, вона побачила корабель біля берега, на якому знаходилося безліч чоловіків, жінок, священнослужителів і ченців, закутих в кайдани за сповідання Христової віри.

Відкинувши водоніс, свята добровільно приєдналася до в’язнів Христових, і на неї наклали кайдани. Коли корабель прибув в єгипетське місто Антинополь, свята Іраїда перша зазнала жорстоких катувань і була усічена мечем. Слідом за нею інші мученики кров’ю засвідчили своє сповідання віри в Христа.

Прикмети на 23 вересня

  • дощ цього дня – залишок місяця буде теплим;
  • сонце пригріває – буде дощ наприкінці вересня;
  • багато ягід на горобині – до сирої осені та суворої зими, а якщо мало плодів – до сухої осені.

Що не можна робити 23 вересня

  1. Брати і давати в гроші борг.
  2. Перераховувати гроші в гаманці – до фінансових проблем.
  3. Сваритися з чоловіком – почнуться тривалі проблеми в сім’ї.
  4. Приймати доленосні рішення – все може піти шкереберть.
  5. Також не можна скаржитися на долю і розповідати будь-кому про свої проблеми, інакше їх так і не вдасться вирішити.

Що можна робити 23 вересня

  • На церковне свято молятьсяпро зцілення від хвороб, особливо від головного болю, позбавлення від шкідливих і страшних звичок, заспокоєння душі, а також просять про народження дитини.
  • Цього дня зазвичай утеплюють дім на зиму, протоплюють його, якщо хто топить дровами – то заготовляють дрова і вугілля на зиму.
  • 23 вересня 2023 року також відзначають день осіннього рівнодення – вважається, що розпочате і задумане цього дня обов’язково збудеться.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

0 0 голосів
Рейтинг статті

Раніше ми писали:

Дивіться ще

Підписатися
Сповістити про

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
wpDiscuz
0
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: