Сьогодні, 21 вересня, в православному календарі день пам’яті святого апостола Кодрата та священномучеників Іпатія та Андрія. Ким були Кодрат, Іпатій та Андрій, прикмети, що можна і не можна робити 21 вересня розповість «Дніпро Регіон».
До переходу на новоюліанський календар, 21 вересня, православні відзначали Різдво Пресвятої Богородиці і Приснодіви Марії. Цього року, велике свято вшанували 8 вересня за новим стилем.
Святий апостол Кодрат був одним з семидесяти учнів Господа Ісуса Христа, які проповідували Євангеліє по всьому світу. Він народився в Анатолії в першому столітті і став єпископом Афін після мученицької смерті святого Публія. Був високоосвіченим і талановитим письменником, який написав “Апологію” – твір на захист християнства перед імператором Адріаном. Він також є автором послання до Діогнета, яке вважається одним з найкращих зразків ранньохристиянської літератури.
Він був свідком хресної смерті Христа і Його воскресіння, і довго жив після цих подій, давши своє свідчення багатьом людям. За свою віру в Христа він був переслідуваний, побитий каменями і ув’язнений. Він помер в темниці від голоду, не раніше 130 року. Він є першим з грецьких апологетів і одним з найпочесніших святих Православної Церкви.
Священномученики Іпатій та Андрій були двома християнськими свідками, які постраждали за свою віру в переслідуваннях під імператором Децієм у III столітті. Вони народилися в Лідії, малоазійській провінції Римської імперії, і з дитинства навчалися в монастирі. Вони були видатними за свою мудрість, благочестя і доброту. Коли Децій видав указ про загальне жертвопринесення богам Риму, Іпатій та Андрій відмовилися цього робити і заявили про свою християнську віру. За це вони були схоплені і приведені до місцевого правителя, який наказав їх катувати і погрожував смертю. Але святі не злякалися і не зрадили Христа. Тоді їх повели на ринкову площу, де обезголовили мечем.
Прикмети 21 вересня
- Погода цього дня вказує, якою вона буде найближчий місяць.
- На березі листя жовтіє знизу — весна буде пізньою.
- Почали линяти домашні птахи — чекайте на швидкі заморозки.
- Багато горіхів та мало грибів — до сніжної і суворої зими.
- День холодний, але вночі потепліло — зима буде сніжною і досить холодною.
- Дме північно-західний вітер — до морозної зими.
Що не можна робити 21 вересня
- В жодному разі нічого не піднімайте з перехрестя.
- Не варто стояти на порозі, тому що можна накликати в будинок біду.
- Заборонено свататися, тому що пара скоро розпадеться.
- Цього дня взагалі не можна лінуватися.
- Люди вірили, що якщо зовсім не присядеш відпочити, тоді можна отримати багатство.
- Не рекомендувалося давати в борг гроші, тому що можна було їх ніколи більше не побачити.
- Дівчата намагалися до вечора відмовлятися від будь-якої їжі, вірили, що тоді збережуть молодість і красу.
- За повір’ями в лісі злі духи цього дня були дуже активні, тому намагалися на самоті до лісу не ходити.
Що можна робити 21 вересня
- В народі існувала думка: якщо цього дня зробити хорошу справу, то вона повернеться сторицею. Але не можна було нікому про цю справу розповідати, хвалитися.
- Вважалося, що святий Кодрат є захисником землеробства, тому цього дня обов’язково займалися збиранням пізнього урожаю.