Четвер, 9 Травня

21 лютого православні вшановують день пам’яті святого Євстафія. Про те ким був святий Євстафій, про прикмети та заборони на 21 лютого розповість «Дніпро Регіон».

Святитель Євстафій, архієпископ Антіохійський (323-331), народився в Сіді Памфілійському у другій половині III століття. Він здобув велику шану та повагу як єпископ міста Берії, і за клопотанням пастви був возведений отцями I Вселенського Собору (325) на Антіохійську кафедру.

Святитель Євстафій відзначався глибокими знаннями не лише богослов’я, а й світських наук. Коли на Сході поширилася єресь Арія, яка заперечувала єдиносущність Сина Божого з Отцем, святитель Євстафій ревно боровся за чистоту Православної віри, як усно, так і письмово.

У 325 році святим рівноапостольним царем Костянтином Великим (306-337) був скликаний I Вселенський Нікейський Собор, де святитель Євстафій був першим головою. Собор засудив вчення Арія та виклав Православне сповідання в Символі віри. Арія та його однодумців, які не відмовилися від своїх помилок, було позбавлено сану та відлучено від Церкви.

Однак деякі єпископи, які підписали Нікейський Символ, насправді симпатизували єресі Арія. Після Собору вони почали плести інтриги проти святителя Євстафія. Хитрістю вони добилися його згоди на скликання Помісного Собору в Антіохії. Там, підкупивши блудницю, вони змусили її лжесвідчити, що святитель Євстафій є батьком її дитини.

Ігноруючи Апостольські правила, які вимагають двох свідків для звинувачення священнослужителя, аріани позбавили святителя Євстафія влади та без суду відправили на заслання у Фракію.

Незабаром, тяжко захворівши, жінка, що наклепала на святого, розкаялася. Вона закликала кліриків і публічно визнала свій гріх.

На жаль, до того часу святий Костянтин Великий помер, а на престол вступив його син Констанцій (337-361), який поділяв єретичні погляди Арія. Святитель Євстафій і на засланні продовжував боротися за Православ’я. Він помер у 337 році в місті Филипах.

У 381 році II Вселенський Собор у Константинополі підтвердив Православний Символ віри, який захищав святитель Євстафій, а аріанське лжевчення було знову засуджено.

У 482 році мощі святителя Євстафія з честю перенесли з Філіп в Антіохію. Його шанували великі святителі IV століття: Василь Великий, Іоанн Золотоустий, Афанасій Олександрійський, Епіфаній Кіпрський, Анастасій Синаїт та Ієронім.

Церковний історик єпископ Феодорит Кирський називає святителя Євстафія стовпом Церкви і благочестя, нарівні зі святителем Афанасієм Олександрійським та іншими єпископами, головними захисниками православ’я.

21 лютого що не можна робити:

  1. Вживати алкоголь. Вважається, що це може призвести до повернення старих проблем та негараздів, а також до проблем з розумовими здібностями.
  2. Пересаджувати, поливати або удобрювати кімнатні рослини. Це може призвести до їхнього швидкого в’янення.
  3. Злитися і лаятися. Існує повір’я, що це може призвести до постійних сварок в родині.
  4. Давати в борг. Вважається, що це може призвести до втрати грошей.
  5. Виносити сміття. Це може призвести до втрати удачі.

21 лютого що можна робити:

  • Літнім людям рекомендується вийти на вулицю і поніжитися в сонячних променях. Вважається, що сонячне світло в цей день має цілющі властивості.
  • Позбутися від усіх зайвих речей. Це допоможе прогнати з дому всі біди і хвороби.
  • Зайнятися домашніми справами. Прибирання, прання, приготування їжі – все це буде сприятливим в цей день.
  • Спілкуватися з близькими людьми. Проведіть час з сім’єю та друзями, це принесе вам радість і душевний спокій.

Прикмети на 21 лютого:

  1. Якщо в цей день пробіг заєць-біляк, то найближчим часом піде сніг.
  2. Якщо в цей день розтанув сніг, то скоро прийде тепло.
  3. Якщо в цей день прийшло весняне потепління, то осінь теж буде ранньою.
  4. Якщо в цей день дме східний вітер, то скоро прийде весна.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

0 0 голосів
Рейтинг статті

Раніше ми писали:

Дивіться ще

Підписатися
Сповістити про

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
wpDiscuz
0
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: