Понеділок, 20 Травня

За новим новоюліанським календарем ПЦУ 17 листопада вшановує день святителя Григорія Чудотворця. Ким був Григорій Чудтворець, прикмети, що можна і не можна робити 17 листопада розповість «Дніпро Регіон».

Святитель Григорій Чудотворець, єпископ Неокесарійський, народився в місті Неокесарії (північ Малої Азії) в язичницькій сім’ї. Отримавши прекрасну освіту, він з юності прагнув до Істини, але мислителі давнини не могли вгамувати його бажання пізнання. Істина відкрилася йому лише у Святому Євангелії, і юнак став християнином.

Для продовження освіти святий Григорій відправився в Олександрію, знаменитий тоді центр язичницької та християнської вченості. Там він потрапив до Олександрійського Огласительного училища, де викладав пресвітер Оріген, знаменитий учитель, який володів величезною силою розуму і глибиною знань. Святий Григорій став учнем пресвітера Орігена. Згодом святитель так писав про свого наставника: “Ця людина отримала від Бога найбільший дар – бути перекладачем слова Бога до людей, розуміти Слово Боже, як Бог Сам його вживав, і виясняти його людям, як вони можуть зрозуміти”. Вісім років навчався святий Григорій у пресвітера Орігена і прийняв від нього Хрещення.

Повернувшись в Неокесарію, святий відмовився від діяльності в світі, до якої його наполегливо схиляли впливові співгромадяни. Він пішов у пустелю, де в пості і молитві здобував високу духовну досконалість і благодатні дари прозорливості і пророцтва. Святий Григорій полюбив пустинножительство і хотів залишитися на самоті до кінця своїх днів, проте Господь судив інакше.

Єпископ Каппадокійського міста Амасії, Цедим, дізнавшись про подвижницьке життя святого Григорія, вирішив поставити його єпископом Неокесарійським. Передбачивши духом бажання владики, святий став ховатися від посланців єпископа, яким було доручено розшукати його. Тоді єпископ Федим висвятив святого в єпископа Неокесарійського заочно, просячи Господа, щоб Він Сам висвітлив незвичайну хіротонію. Святий Григорій сприйняв це як прояв волі Божої і не посмів противитися.

Ставши єпископом, святитель Григорій попрямував в Неокесарію. По дорозі з Амасії він вигнав бісів з язичницького храму, жрець якого навернувся до Христа. Навернений став свідком ще одного дива, здійсненого святителем, – за його словом зрушила з місця величезна кам’яна брила. Проповідь святителя була діяльною, живою, плідною. Він вчив, творячи Іменем Христовим чудеса: зцілював хворих, допомагав нужденним, вирішував сварки і скарги.

Коли почалося гоніння на християн при імператорі Декії (249-251), святитель Григорій відвів свою паству на віддалену гору. Один язичник, який знав місцеперебування християн, розповів про нього гонителям. Воїни оточили гору. Святитель вийшов на відкрите місце, підняв руки до неба і, звелівши своєму диякону вчинити так само, почав молитися. Воїни обшукали всю гору, пройшли кілька разів повз тих, хто молиться і, не помітивши їх, повернулися назад. Вони розповіли в місті, що на цій горі сховатися ніде: там нікого немає, стоять лише два дерева недалеко один від одного. Донощик був вражений дивом, розкаявся і став ревним християнином.

Після припинення гонінь святитель Григорій повернувся в Неокесарію. З його благословення були встановлені церковні свята на честь мучеників, які постраждали за Христа.

Своїм богоугодним життям, проникливою проповіддю, чудесами і благодатним управлінням паствою святитель відчутно збільшив число навернених до Христа. Перед його смертю (бл. 266-270) в місті залишилося тільки 17 язичників. А коли святитель Григорій чудотворець, єпископ Неокесарійський, вступав на кафедру, в місті було лише 17 християн.

Що можна робити 17 листопада

  • У цей день треба сходити в баню. Предки вірили, що весь рік після цього вони будуть здорові.
  • У цей день потрібно виконати дану обіцянку. Якщо зробити так, то все погане залишиться в минулому.
  • Цей день потрібно провести зі своєю сім’єю. Якщо зібратися разом, то сім’я буде дружньою і міцною.

Що не можна робити 17 листопада

  1. Не можна 17 листопада міряти обручки. Це призведе до нещастя.
  2. Не можна 17 листопада сваритися з коханими. Інакше з’ясування відносин призведе до швидкого розриву відносин.
  3. Не можна 17 листопада ходити в брудній і м’ятою одязі. Інакше у людини на життєвому шляху з’являться проблеми, які завадять досягти цілей.
  4. Не можна 17 листопада вирушати в далеку дорогу. В життя може увірватися біда.

Прикмети 17 листопада

  • Якщо на вулиці холодна погода, то зима буде малосніжною.
  • Якщо приснився сон, то він буде віщим.
  • Якщо день пов’язаний з числом 3, то це принесе успіх.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

0 0 голосів
Рейтинг статті

Раніше ми писали:

Дивіться ще

Підписатися
Сповістити про

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
wpDiscuz
0
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: