Понеділок, 29 Квітня

Сьогодні існує багато приладів і засобів, щоб поліпшити мікроклімат в оселі, але починати радимо з 10 рослин, які наповнять ваш будинок киснем. Так, вони не тільки внесуть певний затишок і колорит в інтер’єр, а й створять у ньому атмосферу, найбільш комфортну для життя. Які рослини наповнять будинок киснем розповість Дніпро Регіон.

1. Сансевієрія, або Тещин язик

Цю рослину вважають найбільш сприятливою для вирощування на підвіконні, але слід тримати її у недоступності від тварин та дітей через можливість алергії. Вірогідність цього, щоправда, складає десь 3% зі 100. Зате завдяки своїм великим довгим листям, сансеверія здатна:

  • виділяти багато корисного для дихання кисню;
  • сприяти очищенню повітря від шкідливих бактерій;
  • нейтралізувати вплив формальдегіду, що входить до багатьох хімічних засобів.

Тещин язик, що має ще одну народну назву – щучий хвіст, є невибагливим у догляді, не потребує щоденного поливу, легко переживає протяги. Але утримуйтесь від пересування горщика з місця на місце, бо цього сансеверія не любить.

2. Фікус

Сьогодні ця кімнатна рослина представлена в безлічі різновидів: від відомого з радянських часів каучуконосного з лапатим листям до витонченого «Бенджаміна» зі стовбурцем, заплетеним в кіску. Та головне призначення – не естетика, а користь, бо фікус здатний суттєво покращити мікроклімат в будинку:

  • очистити повітря від шкідливих речовин;
  • наситити необхідним киснем;
  • зволожити його.

Але враховуйте, що вдень рослина активно виділяє кисень, а вночі поглинає. Тому розташовуйте горщик не в спальні, а в вітальні, кухні, коридорі.

3. Алое

Ми з дитинства знаємо про корисні властивості столітника, до того ж він завжди активно використовувався в медицині та косметології, не кажучи про народні методи лікування. Але виявляється, цей сукулент є ще й надійним постачальником кисню, причому, як вдень, так і вночі. Тому алое можна тримати в кожній кімнаті вашої домівки як обов’язкову природну аптечку.

4. Драцена

Ця екзотична рослина, що схожа на пальму, чудово очищує повітря і насичує його киснем. Її рекомендують розташовувати на вікнах, які виходять на вулиці з активним рухом або екологічно небезпечні об’єкти (АЗС, парковки, автостоянки, тощо). Але варто пам’ятати, що деякі види драцени можуть бути небезпечними для домашніх тварин при контакті, тому їх потрібно ставити у недосяжному місці. Звісно, рослина чекає від вас певного догляду – вона не любить прямих сонячних променів, а у спекотну погоду окрім гарного поливу потребує додаткового обприскування.

5. Квітучий каланхое

Ця рослина відрізняється від каланхое, що поселився на наших підвіконнях з радянських часів, майже всім, крім аромату, якщо потерти або зачепити гілочки. Пишний кущик, вирізьблені листочки, різнокольорові суцвіття і корисна здібність наповнювати приміщення киснем цілодобово. Паралельно квітучий каланхое позбавляє повітря від присутності формальдегідів, а під час цвітіння сприяє покращенню сну, завдяки маслам, що виділяються бутонами. До речі, рослину рекомендують не лише для дома, а й офісів або громадських будівель.

Kalanchoe blossfeldiana

6. Сциндапсус

Розповсюджена домашня ліана зі строкатим листям у формі серця, можливо, не може потішити пишним цвітом, зате здатна значно покращити повітря у приміщенні. Також вона цілодобово його очищує від формальдегідів, бензолу, ксилолу. Тільки майте на увазі, що фахівці радять тримати її далі від дітей та домашніх улюбленців. Ця вічнозелена рослина прийшла до нас з Полінезії й швидко стала дуже популярною, бо однією свою присутністю може перетворити балкон чи кімнату на розкішний зимовий сад.

7. Гербера

Зазвичай, ми звикли цю красуню бачити в букетах флористів, але досвідчені люди вже давно завели її на підвіконнях. Кімнатна гербера також тішить розкішними великими квітками та різноманіттям кольорів. До того ж, активно виділяє кисень, поглинаючи вуглекислий газ, не знаючи перерви ні вдень, ні вночі. Її радять тримати в спальнях, а також в будь-яких кімнатах. Тільки догляд за нею передбачає ретельне дотримання певного режиму поливу, який відрізняється на різних етапах життя рослини.

8. Спатіфіллум

Цей дарунок тропіків люблять за ефектний зовнішній вигляд – лапате листя та витонченні суцвіття, прикриті білим покривальцем. Можливо, через асоціацію з вбранням нареченої, рослину в народі прозвали «жіночим щастям». Ще вона здобула популярність за свою невибагливість – поливати її потрібно усього 1-2 рази на тиждень. При цьому, спатіфіллум вражає своїми корисними властивостями у сфері підтримування комфортного мікроклімату:

  • генерує кисень цілодобово;
  • підтримує певний рівень вологості повітря;
  • поглинає токсини та летючі органічні сполуки.

Єдине, що треба забезпечити рослині натомість – перебування в тіні далі від прямих сонячних променів.

9. Хлорофітум

Цю кімнатну культуру завдяки зовнішньому вигляду називають ще «павуковою травою». Дійсно, її довге стріловидне листя з білою каймою нагадує ниточки павутиння. Хлорофітум отримав залужену любов через пишну зелень та простоту у догляді – хоча поливати його потрібно часто, але потроху. За це рослина віддячить вам наповненням житла чистим повітрям, насиченим киснем і позбавленим від формальдегідів, бензолу, ксилолу.

10. Кактус Шлюмбергера

В народі сукулент більш відомий під іншими назвами – ракова шийка, декабрист, різдвяник, зігокактус. Його особливістю є здібність виділяти кисень вночі, тому його рекомендують ставити на підвіконні в спальні. А взимку, коли не хватає яскравих барв, рослина потішить вас пишним цвітом, зазвичай яскраво-рожевого кольору. При цьому вона невибаглива у догляді і вважається довгожителем, здатним рости і квітнути у квартирі до 20 років.

Також ми розповідали які однолітні квіти можна садити на розсаду в лютому.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

5 1 голос
Рейтинг статті

Раніше ми писали:

Дивіться ще

Підписатися
Сповістити про

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
wpDiscuz
0
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: