fbpx

Як підвищити продуктивність сонячних електростанцій в Україні на 15%

Як підвищити продуктивність сонячних електростанцій в Україні на 15%

Компанія ETG.UA виходить на ринок послуг з обслуговування сонячних електростанцій в Дніпропетровській області і гарантує збільшення їх продуктивності до 15%, повідомляє Дніпро Регіон.

Дніпропетровщина впевнено лідирує в Україні за кількістю встановлених сонячних панелей. Пояснюється дана ситуація позицією регіональної влади, яка розробила і впровадила програми підтримки проектів альтернативної енергетики. Компанія ETG.UA також має п’ять великих станцій в Жовтих Водах загальною потужністю 50 мВт.

У перелік пропонованих робіт, що вже доступний власникам СЕС, включені: диспетчерське управління, технічне обслуговування, ремонт, комерційний облік електроенергії, бухгалтерський та управлінський облік, а також сезонне очищення сонячних панелей, покіс трави. Спочатку обслуговувати передбачалося тільки власні сонячні електростанції, але в процесі підготовки з’ясувалося, що послуга затребувана і сторонніми компаніями, які також володіють значними потужностями сонячних електростанцій.

«Ми створили підрозділ ETG Service Solution для обслуговування власних станцій, а також для надання сервісів на аутсорс власникам промислових СЕС в регіоні, – розповідає Володимир Шведкий, СЕО компанії ETG.UA. – Здавалося б, дрібниця – помити панелі і покосити траву, щоб вона не давала тінь на батареї. Але станція на 10 мВт – це 20 гектар землі, площа панелей на таких станціях 55 тис. кв. метрів поверхні, яку помити вручну займе 3 місяці. Не кажучи вже про те, що такий спосіб абсолютно неефективний в промисловості – несе прямі ризики ушкоджень панелей, низька якість прибирання, високі трудовитрати та висока вартість оплати ручної праці. У нас є кваліфікований персонал, новітнє професійне обладнання, роботизовані мийки, промислова техніка для покосу трави та спеціалізовані засоби для очищення панелей, як наземних, так і дахових станцій. Вони дозволяють нам проводити роботи швидко і недорого».

Обслуговування станцій рекомендується здійснювати в період з квітня по жовтень. Миття необхідно проводити мінімум двічі на рік – навесні та восени. Своєчасна мийка панелей стабільно дає на 5-15% більше вироблення енергії, ніж можуть забезпечити навіть трохи забруднені панелі. Траву фахівці рекомендують косити не рідше одного разу на два місяці, правда на цей показник впливає швидкість росту трави.

За 12 місяців 2019 року електростанції України в цілому виробили 153967,1 млн кВт • год електричної енергії. Найбільший приріст виробництва – у поновлюваних джерел. За рік ріст склав 110,5% або 2,9 гВт • год. Більша частина цієї потужності забезпечується саме сонячними електростанціями, яких в Україні на кінець 2019, без урахування малих домашніх, налічувалося 619.

Ще один важливий момент в роботі СЕС – це моніторинг її роботи та виконання обов’язкових регламентів, які вимагаються за договорами з Оператором системи передачі НЕК «Укренерго» та розподілу Обленерго. Обов’язково необхідно мати свого диспетчера, який контролюватиме передачу даних, здійснюватиме моніторинг і складатиме звіти та акти.

«У пакеті обслуговування станцій ми можемо забезпечити комерційний облік електроенергії (диспетчеризацію), а також послуги поточного ремонту, – завершує Володимир, – Питань із забезпеченням стабільної та продуктивної роботи СЕС безліч: починаючи з технічних, закінчуючи організаційними. І ми знаємо, як ці завдання вирішувати ефективно і готові їх взяти на себе».

Раніше ми писали про «зелене» село на півдні Німеччини, що не тільки забезпечує себе енергією, а й заробляє, продаючи її.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x
()
x

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: