У Дніпропетровській області вже прокинулися небезпечні тарантули, про яких ще десять років тому ми навіть і не чули, ти більше весною. Про зустріч з небезпечним волохатим чудовиськом розповіла мешканка Криворізького район, яка зустріла його в долині ріки Саксагань, пише сайт «Дніпро Регіон» з посиланням на соцмережі.
Цей павук називається Мизгир або південноруський тарантул. Це великий європейський та азійський павук роду тарантулів, поширений у степах Європи, Середньої Азії, Південного Сибіру, Далекого Сходу. Довжина його тіла сягає від 2 до 3,5 см, а з лапами — від 4 до 7 см. Тіло вкрите густими волосинами і темними смугами, які прикрашають головогруди. Там же розміщена чорна пляма — характерна риса, що нагадує шапочку.
Чи небезпечний укус тарантула
Усі без винятку представники роду тарантулів вважаються отруйними, а от небезпечними вони є лише для безхребетних, якими харчуються найчастіше. Для людей укус тарантула не становить великої небезпеки, а випадки тяжких отруєнь із летальним наслідком часто трапляються через укус каракурта, вид якого належить до роду Чорних вдів.
Укуси тарантулів неглибокі, за реакцією організму схожі на бджолині, а от за больовими відчуттями — на укуси шершня чи оси. На ураженому місці можна помітити дві плямки, розташовані на відстані 3–15 мм одна від одної — це сліди хеліцер (першої пари головних кінцівок).
Симптоми укусу:
- локальний біль;
- почервоніння шкіри в місці укусу;
- набряк;
- відчуття сонливості;
- короткочасне підвищення температури тіла.
У деяких людей може проявлятися алергічна реакція, що супроводжується сильним болем, набряком, відчуттям свербіння, висипом навколо місця укусу. У тяжких випадках — утруднене дихання, нудота, блювота, запаморочення, нерідко розвивається анафілактичний шок.