У Дніпрі на 75-му році життя пішов у засвіти професор Микола Петрович Федченко – шанований гістолог, патоморфолог, який все своє життя присвятив медицині. Багато років він керував відділом патоморфології та електронної мікроскопії, а в 1996 – 1999 рр. очолював кафедру патологічної анатомії ДДМУ. Про це повідомляє Дніпро Регіон з посиланням на медичний університет.
Микола Петрович народився 12 вересня 1950 р. у м. Горлівка Донецької обл. У 1967 р. із Золотою медаллю закінчив середню школу, а в 1974 – з відзнакою лікувальний факультет Дніпропетровського медичного інституту (нині – ДДМУ). З 1974 по 1977 рр. працював лікарем-фтизіатром у м. Черкаси. Викладав анатомію у ДДФКіС, а також гістологію у нашому навчальному закладі.
У 1983 р. закінчив аспірантуру на кафедрі гістології, захистивши кандидатську дисертацію «Структура С-клітин та деяких інших елементів щитоподібної залози при тривалій гіперкальціємії та введені метилнітрозосечовини».
У 1980 – 1989 рр. очолював відділ патоморфології та електронної мікроскопії ЦНДЛ ДМІ. Захистив докторську дисертацію «Морфологічні аспекти внутрішньоорганної регуляції структурного гомеостазу паренхіми щитоподібної залози». 3 1989 р. – професор кафедри патологічної анатомії; з 1996 по 1999 р. – завідувач кафедри патологічної анатомії і судової медицини.
Науковим напрямом професор М. П. Федченко обрав вивчення розповсюдженості захворювань щитоподібної залози, їх патоморфоз і патогенез до та після аварії на Чорнобильській АЕС. На основі проведених досліджень захищені докторська і кандидатська дисертації. Крім того, експериментально обґрунтована нова теорія патогенезу атеросклерозу. Розроблена та впроваджена методика позасудинної перфузії паренхіматозних органів, яка дозволила отримати нові дані про структурно-функціональні блоки органів та тканин. Завдяки цій методиці і була знайдена Ф-оболонка у щитоподібній залозі людини.
Микола Федченко – автор 130 наукових праць, серед яких монографія «Комплексна патоморфологічна діагностика непластичних процесів щитоподібної залози» (2012), підручник, патент на корисну модель.
Микола Петрович був яскравою особистістю, талановитим дослідником, оригінально мислив. З його вуст завжди можна було почути неординарні судження про патогенез будь-яких патологічних процесів. Його життєвий шлях – це зразок людської гідності та добропорядності. Колеги та учні завжди будуть пам’ятати його доброзичливість, теплоту, мудрість та неперевершене почуття гумору.