Вознесіння Господнє – день, що символізує підняття Ісуса Христа на небо через сорок днів після Великодня. Про історію виникнення свята, що обов′язкового потрібно зробити в цей день, прикмети, традиції та заборони дня розповість «Дніпро Регіон».
Цього року припадає на 25 травня, на сороковий день після Світлого Христового Воскресіння, Православна Церква відзначає Вознесіння на небеса Господа нашого Ісуса Христа.
Як розповідає Священне Писання, після Свого Воскресіння з мертвих Спаситель неодноразово являвся своїм учням, засвідчуючи їх у істинності Свого тілесного Воскресіння, зміцнюючи в них віру і готуючи до прийняття обітованого Святого Духа. Згодом, наказавши не відлучатися з Єрусалиму і чекати обіцяного від Отця, Господь Ісус Христос вивів учнів із міста до Віфанії, на гору Єлеон і, піднявши Свої руки благословив їх, а потім став віддалятися від них і підноситись на небо. У Діяннях святих апостолів описано, що, почавши підноситись, Христос був прихований хмарою, і тоді з’явилися «два чоловіки в білому одязі», які сповістили про Його майбутнє Друге пришестя. А учні вклонилися Йому і з радістю повернулися до Єрусалиму, де через кілька днів на них зійшов Святий Дух.
Цією подією було завершено зцілення людської природи від наслідків гріха, сталось її визволення від влади диявола і смерті. Господь Ісус Христос возніс нашу природу до лона Пресвятої Тройці, тепер вона разом із Ним посаджена праворуч нашого Небесного Отця і Творця!
Проте Господь, своїм Вознесінням, не полишив нікого із нас. Він завжди, постійно і всюди разом із нами. Спаситель щодня відкриває нам Себе, чує наші молитви, виконує наші сердечні прохання, і дає Себе на поживу у Таїнстві Святої Євхаристії!
Вознесіння Господнє 2023: красиві привітання в листівках, віршах і прозі (ФОТО)
Що потрібно робити
- У цей день українці традиційно відвідували церкву, ставили свічки за померлих родичів і просили пробачення за завдану кривду сусідам і рідним.
- За традицією в день Вознесіння запрошують гостей. Господарі накривають святковий стіл зі смачними наїдками.
Що не можна робити
- Полювання в цей період вважається великим гріхом. Адже на Вознесіння все живе набирається сил.
- Згідно з повір’ям, на Вознесіння не можна працювати по дому, шити, в’язати тощо. Якщо ви порушите заборону, то накличете на свою сім’ю біду та хвороби.
- На Вознесіння не можна відмовляти у допомозі нужденним та мандрівникам.
Народні прикмети
- Стародавні слов’яни вірили, що саме з Вознесінням весна йде геть, а на зміну приходить літо.
- Якщо погода буде хороша, то вона протримається до Святого Михайла.
- Дощ, своєю чергою, віщує хвороби та поганий врожай.
- Дівчата ворожили – заплітали в коси кілька гілочок берези. Якщо гілочки не зів’яли за 10 днів до Трійці, то в цьому році варто чекати весілля.
- Роса на Вознесіння Господнє вважається цілющою, а трави підсилюють і зберігають свої лікувальні властивості до настання Івана Купала.