Західна Україна зараз лідирує як за кількістю переселенців, які залишили свої будинки через війну, так і за кількістю туристів. Оскільки відпочинок на морі зараз практично неможливий, українські родини все частіше вирушають у невелику відпустку на захід країни. У результаті, серед таких туристів пік популярності припав на такі міста-курорти на Прикарпатті: Моршин, Трускавець та Східниця. Сьогодні ви дізнаєтеся трохи більше про дуже мальовниче селище Східниця, розташоване на Львівщині, розповість «Дніпро Регіон» з посиланням на РІА Мелітополь.
Чому курорт такий популярний
Східниця – це одне із ідеальних місць для спокійного відпочинку. Селище розташоване за 100 км від Львова і знаходиться у високогірній низині. Проживає тут трохи більше ніж 3 тис. осіб.
Вся краса відпочинку тут полягає в тиші, простоті, прекрасному повітрі та дивовижній природі. З погляду досвідчених туристів, які віддають перевагу тихим ландшафтам, в це місце просто неможливо не закохатися.
Самобутня природа, невисокі гори, вид на які відкривається з кожного куточка селища, хвойний, майже дикий ліс, прогулянки яким приносять ні з чим не порівнянне задоволення – це те, чим славиться Східниця.
Також зазначимо, що це селище межує із Національним природним парком «Сколівські Бескиди». Його флора та фауна унікальна у своєму роді. Природний парк простягається більш ніж на 35 га.
Загалом, Східниця розташована біля підніжжя гір, завдяки чому клімат тут дуже м’який: зими сніжні та теплі, літо з теплими днями та прохолодними вечорами, навесні яскравий морозний ранок змінює дощовий опівдні, а восени радує око ясний багряний захід сонця.
Варто зазначити, що до Східниці люди їдуть не лише помилуватися природою, а й оздоровитись. Оскільки селище – дуже відомий бальнеологічний і кліматичний курорт, що нічим не поступається популярнішим Моршину і Трускавцю.
Тут розташовано близько 38 джерел з цілющими мінеральними водами та 17 свердловин.
Які хвороби лікують у Східниці
Основний профіль Східниці в контексті терапії мінеральними водами – це:
- захворювання органів ШКТ, включаючи гастрити, панкреатити, гепатити різної етіології, холецистити, жовчнокам’яні хвороби, дискінезії жовчовивідних шляхів, жовчного міхура та кишечника;
- захворювання нирок та сечовивідних шляхів, включаючи сечокам’яну хворобу та цистити різної етіології;
- захворювання органів дихання;
- цукровий діабет;
- захворювання хребта, зокрема остеохондроз;
- а також неврологічні захворювання.
Скільки коштує житло у Східниці
У Східниці є кілька великих лікувально-оздоровчих санаторіїв, які пропонують широкий спектр послуг. Також є 5-зірковий готель «Три сини та донька». В останньому є навіть власний аквапарк та іподром. Вартість проживання в ньому варіюється від 800-1000 грн. до 6 тис. грн. за добу за номер з урахуванням харчування.
Житло можна знайти і у приватному секторі. Тут досить великий вибір вілл, садиб та дерев’яних котеджів.
Пропонуються як кімнати з умовами на поверсі та самостійним приготуванням їжі, так і апартаменти з повним пансіоном.
У середньому вартість проживання в Східниці за добу стартує від 150 грн за ліжко-місце. Однак враховуйте той факт, що через воєнні дії в країні селище прийняло дуже багато біженців з небезпечних регіонів. Тому вибір житла зараз не такий вже й великий.
Тому, якщо збираєтесь поїхати на відпочинок до Східниці, подбайте про житло заздалегідь. Знайдіть те, що бажаєте та уточніть всю інформацію у власників по телефону.
Наші колеги неодноразово зупинялися тут у готелі Фавар-Карпати, який можна сміливо рекомендувати за співвідношенням ціни та якості. Найчастіше його ми і використовуємо як зразок ціни в цьому регіоні.
Куди піти та що подивитися в Східниці
У Східниці пам’яток не так вже й багато, але всі вони заслуговують на увагу туристів. В тому числі:
- парк Пантелеймона Цілителя: звідси відкривається чудовий панорамний вид на гори та все селище. Тут також є дитячий майданчик, джерело із цілющою водою та арт-об’єкт «Я люблю Східницю»;
- фортеця Тустань – середньовічне наскальне місто, яке служило нашим предкам оборонним комплексом, митницею та житлом. Знаходиться за 7 км від селища. Можна їхати як у складі екскурсійної групи, так і на особистому авто чи таксі, ну чи пішки;
- водоспади Сопіт та Гуркало.
Також вас може зацікавити:
- місцева вулична торгівля. Неспішно прогулюючись вулицями Східниці, можна придбати практично все, що душа забажає: від крафтових вин і сирів, а також місцевих грибів і ягід, до сувенірних дерев’яних мечів, якими так люблять грати дітлахи;
- сходження на гору Парашка туристичними стежками. Парашка – це найвища гірська вершина у Сколівських Бескидах заввишки 1268,5 м, розташована на території Сколівського району Львівської області. За назвою гори називають хребет, на якому вона розташована. Схили Парашки покриті хвойними лісами з домішкою бука, берези;
- подорожі до скель Довбуша, на озеро Синевир, а також замками Закарпаття та форельним господарством у селі Опака. Це вже варіанти активного відпочинку для тих, хто прибув до Східниці на 2 тижні та більше.