Успенський піст розпочинається 14 серпня в день Маковія або Медового Спаса. Успенській піст 2023 є одним з чотирьох вайважливіших постів для християн. Про піст, що можна їсти, графік харчування та що можна і не можна робити під час посту читайте в матеріалі «Дніпро Регіон».
Коли починається піст влітку 2023 – дата та історія
Успенський піст щорічно припадає на одні і ті ж дати, триває з 14 по 27 серпня. Наступного дня, 28 серпня, православні віруючі відзначають Успіння Пресвятої Богородиці.
Згідно з християнськими джерелами, цього посту віруючі дотримувалися ще в V столітті, призначався він для тих, хто не міг дотримуватися попередніх постів. Спочатку люди намагалися відмовлятися від м’ясної їжі тільки після Трійці і перед Успінням, потім дати посту змінювалися – він був приурочений до дня Петра і Павла.
Як довго триває Успенський піст і в чому його суть
Православні віруючі не вживають їжу тваринного походження 2 тижні – до свята Успіння Пресвятої Богородиці. Вважається, що такий підхід краще допомагає християнам очистити душу і тіло від негативу, зайвої енергії і токсинів. В оновленому стані людина зустрічає благодатне свято і готова стати ближче до Бога і пізнання істини.
У період Успенського посту важливо стежити за тільки за своїм харчуванням, але і поведінкою – не грішити, не лихословити, не думати і не чинити погано. Бажано присвячувати час молитві і збільшувати кількість добрих справ.
Що можна їсти в Успенський піст по днях
Успенський піст, як і будь-який інший, має свої обмеження в харчуванні. Так, в період посту, заборонені їжа тваринного походження і молочні продукти. Овочі, фрукти, ягоди і горіхи – ваш основний раціон.
Графік харчування по днях виглядає наступним чином:
- понеділок, середа та п’ятниця – дозволені тільки хліб, сіль, сирі овочі і фрукти, горіх, сухофрукти, мед і вода;
- вівторок і четвер – допускаються гарячі страви, але без масла;
- субота та неділя – можна вживати гарячу їжу з маслом і пити вино.
Існує виняток з правил – в день Преображення Господнього 2023 православна церква дозволяє віруючим куштувати рибу і пити вино.
Важливо: суворих правил посту дотримуються тільки підготовлені люди, всі інші можуть змінювати їх, згідно переконанням і самопочуттю – особливо це стосується літніх людей, дітей і віруючих з хронічними захворюваннями.
Що не можна робити на Успенський піст
Якщо ви хочете постити і зустрічати свято Успіння Пресвятої Богородиці, то вам категорично заборонено:
- курити сигарети і пити спиртне (крім вина в дозволені дні);
- влаштовувати гучні гуляння;
- лінуватися і байдикувати;
- займатися любовними втіхами;
- відмовляти нужденним допомоги;
- подорожувати і їздити у відрядження.
Також пам’ятайте про те, що в період посту не можна лаятися, пліткувати і ображатися. Все скоєне повернеться вам сторицею, а Господь покарає за гріхи.