У Дніпрі розпочав навчання другий жіночий батальйон.. Від початку повномасштабної війни кількість офіційно працюючих у Дніпрі зросла з 360 тисяч до 440 тисяч. Дніпро утримує лідерські позиції за кількістю працевлаштованих внутрішніх переселенців працездатного віку. Як записатись до жіночого батальйону та оволодіти професією, розповість Дніпро Регіон з посиланням на інспекцію праці та зайнятості ДМР.
Якщо у вересні 2022 року лише 10% ВПО, що приїхали до нашого міста мали роботу, а навесні 2023 року – 35 %, то нині, на лютий 2025 року цей показник зріс до 70%.
Такі результати стали можливими завдяки інтеграції ВПО у місцеву економіку. Переселенці активно працевлаштовуються у релоковані підприємства, військові адміністрації, а також у місцеву структуру. У місті немає такої галузі чи сфери, яка б не постраждали від кадрового дефіциту через повномасштабну війну.
Тільки департаменти, управління, комунальні заклад та установи Дніпровської міської ради за 3 роки повномасштабної війни надали роботу майже 1400 (1381) ВПО.
Дніпро залишається прикладом ефективної інтеграції ВПО у трудовий ринок міста, сприяючи їхній професійній адаптації та дбаючи про добробут родин переселенців. Знайти роботу вони можуть, зокрема, отримавши новий фах на безкоштовних короткотермінових курсах.
Саме завдяки такому короткотерміновому навчанню у Дніпрі буде створено щонайменше три жіночі будівельні батальйони. Україну будуть відбудовувати українки.
Дніпро перше місто України, яке ініціювало перенавчання вимушених переселенок за будівельними напрямками – малярка та плиточниця-лицювальниця. Окрім освітнього процесу, меценати вкладають кошти в економічну грамотність слухачок, а також відповідною літературою та професійними підручниками по будівельній справі. Слухачок курсів перекваліфікації навчать реєструвати ФОП, складати бізнес-план та іншими важливими питаннями підприємницької діяльності. Також буде надано гранти у вигляді будівельних інструментів. Окрім того, благодійники оплачують транспортні затрати, проживання для тих, хто мешкає за межами міста та харчування. Передбачена і робота з психологами.
Навчання проходить на базі Дніпровського вищого професійного училища будівництва. Цей освітній заклад має найсучаснішу навчальну базу як для теоретичної частини, так і практичної. Курс розрахований на 3 місяці. З них 2 місяці панянки вивчають теорію та практику у начальному закладі, ще місяць отримані знання закріплюватиму у роботодавців на будівельних майданчиках міста. Студенток вчать працювати за найсучаснішими технологіями, з найсучаснішими будівельними матеріалами.
Після завершення курсу випускницям буде запропоновано працевлаштування у будівельних компаніях Дніпра або створити власну будівельну бригаду зареєструвавшись як ФОП.
Нині у Дніпрі будівельній галузі працює 1287 компаній і підприємців, які займаються зведенням житлових будинків, офісів, інфраструктурних об’єктів чи ремонтними роботами. Всі вони потребують фахівців – від різноробочих до виконробів. За робочі руки у галузі велика конкуренція: якщо раніше підприємців мали можливість вибирати з працівників, то зараз навпаки – будівельні компанії вишиковуються у черги за хорошим робітником. Це спричинило загальне зростання заробітних плат у галузі до рекордних 50-60%. Підрядні організації, які у нашому місті працюють на ремонтах в лікарнях, школах, а також на реконструкції під’їздів багатоквартирних будинків також потребують фахівців.
Перші групи – малярок та плиточниць-лицювальниць – уже завершили навчання. Вони проходили виробничу практику на відновленні зруйнованої торік ворогом багатоповерхівки на вулиці Енеїди, яку рік тому, в ніч проти 23 лютого 2024 року влучив ворожий шахед, зруйнувавши верхні поверхи. На кухнях та санвузлах уже відновлених квартир плиточниці-лицювальниці клали плитку. Після виробничої практики слухачки безкоштовних короткотермінових курсів отримали свідоцтва про завершення навчання і присвоєння кваліфікації і зараз працевлаштовуються.
Нині до навчання приступив другий жіночий будівельний батальйон малярок та плиточниць-лицювальниць. У ньому також переселенки з Донецької, Луганської областей, де йдуть активні бойові дії, а також дніпрянки, які втратили роботу через повномасштабне вторгнення рф в Україну.
Навчальний процес так само триватиме 3 місяці.
Наразі розпочато набір уже до третього жіночого будівельного батальйону Дніпра. Записатися на курси можна за номерами: 050-410-34-43 чи 066-389-02-05.



