Зніс дах, а мешканців не спитав. Конфлікт у будинку по вулиці Юрія Савченка може вирішитися найближчим часом: дім має відремонтувати сусід, який затіяв несанкціоновану реконструкцію. Таким було рішення комісії Дніпровської міськради. Та чи вистачить одного рішення, аби залатати дірки у стелі і відшкодувати мешканцям збитки? Повідомляє Дніпро Регіон з посиланням на Дніпро ТВ.
Вулиця Юрія Савченка, 21. Дім без даху. Це не сучасне архітектурне рішення, а несанкціонована реконструкція. Мешканці скаржаться: після того, як на останньому поверсі розпочали ремонт, під’їзд регулярно підтоплює, а у квартирах накопичується волога.
Любов Новікова, мешканка будинку по вулиці Юрія Савченка, 21: “Полностью идёт разрушение дома. Или это целенаправленно, или это, я не знаю с какой целью. Но это не ремонт называется. Это называется строительство или разрушение”.
Будинку майже сто років. Від реконструкції змінюється кут його нахилу, будівля від цього наближається до аварійного стану.
Андрій Коваленко, мешканець будинку по вулиці Юрія Савченка, 21: “Появилась вот эта вот трещина. Весь дом начал лопаться”.
Чоловік, який нібито мешкає у квартирі, де ремонтується покрівля, на контакт не йде.
-Ви власник цієї квартири?
-А ви знаєте, що тут будівництво по за законом?
-Покажіть документи дозвільні.
-А що ви тут будуєте, розкажіть, будь ласка.
Будівельники поводять себе агресивно, поліція за викликом мешканців приїжджала вже тричі, та ремонтні роботи на цьому не зупиняються: час від часу горе-реконструктори завозять нові будматеріали. Паперів на проведення робіт, підозрюють мешканці, просто не існує.
Любов Новікова, мешканка будинку по вулиці Юрія Савченка, 21: “Мы ничего не видели, никто нам ничего не показывает, не согласовывает, не спрашивает, ничего. Сюда постоянно ходят какие-то неизвестные люди тюремной наружности. Угрожают всем жильцам, посылают, нецензурная брань”.
Минулого тижня мешканцям будинку увірвався терпець — будівельники підігнали спецтехніку. Сусіди заблокували проїзд і визвали патрульну поліцію. Як тільки на місце прибули правоохоронці і знімальна група, будівництво звернули.
– А ви можете якось прокоментувати що тут відбувається взагалі?
– Все нормально.
– Все нормально? А що це за будівництво ведеться?
– Без поняття.
– А що ви зараз робите, скажіть, будь ласка?
– Вєрьовку прив’язав.
– Я розумію, а що це за будівельні матеріали?
– Ну, я без поняття.
– Що ви тут робите?
– Помогаю.
– Допомагаєте в чому?
– В чем надо.
Власник будівництва і мешканці дають свідчення. Кажуть, цього разу також не обійшлося без погроз.
-Водитель крана начал разговаривать, что: «Мы как в 90-х с тобой решим вопрос», – это я цитирую. «Я записал твой адрес».
– Вони намагались підйомом крана підняти на дах будівельні матеріали. Сендвіч-панелі для перебудови даху, – Олександр Степаненко, головний інженер КП «Жилсервіс-5».
– Знову?
– Знову. Це вже не перше звернення жильців. Після звернення жильців ми приїхали сюди з Житлосервісом і заразом з ними припинили ці дії… злочинні.
– Добрий день. А ви можете і нам відкоментувати?
– Що вам прокоментувати?
– Що ви сказали, наприклад, поліцейським.
– Ну, вот смотрите. Ваша снимальная группа приезжала во вторник. По поводу жалобы, что разобрали крышу. Сегодня я хотел эту крышу восстановить и утеплить. Жильцы этого же дома не дали это сделать. В том числе и Жилсервис №5. Это ремонт моей квартиры. То, что крыша находится в моей квартире – это, ну, так получилось. Потому что это конструктивная особенность этого дома.
– Тобто ви власник цієї квартири?
– Я имею права её представлять.
Суперечку урегулювала Дніпровська міськрада. На засіданні постановили: власник будівництва все ж не має права проводити реконструкцію. Жилсервіс-5, балансоутримувач будинку, в свою чергу, планує звернутись до суду.
Олександр Степаненко, головний інженер КП «Жилсервіс-5»: “В цій позивній заяві будемо вимагати припинення даних дій, допуск до контрою наявного вже результату, чого він там наробив, і відшкодування, з’ясування об’єму збитків і їх відшкодування”.
Історія може затягнутись: власник будівництва, як стверджують сусіди, вже готується оскаржувати рішення. Мешканці ж налаштовані радикально: не збираються зимувати у холодних, сирих квартирах. Знову будуть бойкотувати будівництво і звертатись у поліцію, якщо вимоги міськради не задовольнять.
Раніше ми писалим 2,4 тис. грн за 2-х кімнатну квартиру: у Павлограді подорожчає опалення та введуть нову оплату