У південних областях України ціни на огірки опустилися до критичної позначки, що в свою чергу, спричинило за собою здешевлення цієї продукції і в інших регіонах країни, повідомляє Дніпро Регіон.
«Не рятує ситуацію і той факт, що на цей момент практично всі стаціонарні тепличні комбінати завершують сезон реалізації огірка поточного обороту. На ринок в основному надходить продукція з літніх теплиць, пропозиція якої, проте, явно переважає над реальним попитом в даному сегменті», — йдеться в повідомленні.
Так, на сьогоднішній день виробникам південних областей насилу вдається реалізовувати огірки з літніх теплиць по 3−8 грн/кг (0,11−0,29 $/кг), що в середньому на 60% дешевше, ніж в кінці минулого робочого тижня. Ціни на нестандартні огірки уже впали до 1−2 грн/кг (0,04−0,07 $/кг).
«Сформована ситуація змушує і тепличні комбінати також знижувати ціни на свою продукцію.
Так, на даний момент стаціонарні комбінати в центральних і західних областях України вже декларують продаж тепличних огірків в діапазоні 8−12 грн/кг (0,29−0,44 $/кг), що в середньому на 22% дешевше, ніж тижнем раніше. У південних областях України ціни на дану продукцію вже впали до 4−7 грн/кг (0,15−0,25 $/кг)», — додали аналітики.
Звернемо увагу, що ситуація ускладнюється ще й тим, що на ринку на сьогоднішній день дуже багато некондиційних огірків, продати які навіть за мінімальними цінами досить проблематично. У підсумку на даний момент огірки в Україні вже коштують в середньому в 1,6 рази дешевше, ніж в першій половині червня 2020 року.
«Через погіршення погодних умов, які спостерігаються практично у всіх регіонах країни, виробники розраховують, що незабаром в даному сегменті може відновитися зростання цін.
Оскільки великі стаціонарні комбінати зараз проводять зачистку поточного обороту огірка, а різке похолодання дещо зменшить пропозицію даної продукції з літніх теплиць», — підсумували фахівці.
Раніше ми писали, Українцям вигадали новий податок на землю: що чекає дніпрян