У Дніпрі сьогодні, 13 лютого, біля Центрального залізничного вокзалу зібрався натовп людей, повідомляє Дніпро Регіон.
Як стало відомо, то зібрались віруючі дніпряни на Стрітинський хресний хід, присвячений християнському святу Стрітення.
Віруючи збираються біля залізничного вокзалу та йдуть Свято-Преображенському собору.
Нагадаємо:
Стрітення Господнє – важливе християнське свято, яке символізує зустріч Бога з людством.
Стрітення Господнє щорічно відзначається 15 лютого. Цей день відноситься до дводесятих свят – тих, які присвячені Христу і подіям з його життя. Назва свята перекладається як “зустріч”, оскільки в цей день зустрічаються Старий і Новий заповіти. У народі 15 лютого пов’язують із зустріччю зими і весни.
Історія Стрітення Господнього
Історик і релігієзнавець Ігор Козловський розповідає, що 15 лютого відзначається зустріч Христа с людством. У цей день Діва Марія і Йосиф прийшли з немовлям Ісусом в храм, щоб принести Богу подяку за первістка.
В храмі їх зустрів Симеон Богоприємець. Він уособлює людство, тому що він чекав пришестя Христа, і він вже згідно із переданням жив близько 300 років. Він бере немовля на руки та помирає. У немовляті Ісусі Симеон відразу визнав Месію. Праведний Симон вважається свідком Божественного походження Христа.
Традиції на Стрітення Господнє
цей день для слов’ян символізував прихід весни. На Стрітення проводили ворожіння: виставляли на вулицю тарілку із зерном на ніч і чекали, якщо зранку на зерні буде роса, – буде врожай, якщо зерно буде сухе – то буде поганий врожай.
Святили також воду і свічки. Свічки мали лікувальную силу. Їх використовували у різних обрядах, освячували дім. Святу воду використовують для зняття пристріту і лікування важко хворих.
Сьогодні потрібно пробачити всі образи, повернути борги. Після свята займаються весняними справами – переганяють худобу, білять дерева, готуються до посіву.
На Стрітення, за словами експерта, існують деякі заборони:
- не можна займатися важкою фізичною працею,
- не можна прати, прибирати, робити ремонт в цей день;
- заборонено лихословити, бажати людям зла, сваритися;
- не рекомендується в цей день їхати далеко від дому, інакше можна потрапити в біду.