У Дніпрі центр міста стане пішохідним. Деякі дороги, які раніше використовувалися для проїзду автотранспорту, перетворять в пішохідні зони, які будуть перетікати одна в одну, повідомляє Дніпро Регіон з посиланням на gorod.dp.ua.
Голова Громадської ради при міськраді Дніпра Геннадій Корбан розповів про концепцію центру Дніпра.
Частиною нової пішохідної зони стане вже відремонтована вулиця Короленка. Наступний відрізок, який капітально реконструюють наступного року, стане ділянка вулиці Московської між вулицею Глінки та пр. Яворницького. З транспорту тут залишиться тільки трамвай.
У цьому місці реалізовується задум так званого «золотого квадрата» – пішохідної зони, де будуть зосереджені основні ТЦ, ресторани, площі, фонтани, зони розваг, інсталяції. Це буде простір виключно для пішоходів.
Планується опустити транспорт в цьому місці під ін. Яворницького в тунель під землю, який буде починатися між вул. Барикадної і колишньої Артема і закінчуватися в районі колишнього Лотоса. Вся ця частина і буде реалізована як «золотий квадрат».
“Це великі плани на найближчі 5 років, які зав’язані в тому числі, на закінчення будівництва метро. Тому що повноцінно можна реалізувати цей задум лише після того, як буде закінчено будівництво метро, будуть побудовані станції”, – розповідає Геннадій Корбан.
Вид центральної і Європейської площі зміниться до невпізнання. Станції, які будуть розташовані в центрі площі, будуть реалізовуватися за задумом дизайнерського бюро з Лондона Заха Хадід.
Є складнощі у виконанні дизайну цих станцій, тому що подібні роботи не виконувалися в Україні. Сьогодні наші інженери вже знайшли способи для того, щоб реалізувати цю задумку.
Також на ділянці вул. Короленка, яка вже зроблена, буде проведена реконструкція всіх будівель. Буде повернуто історичний вигляд будівлі готелю України і будівлі навпроти – колишньому дохідному Дому Бабушкіна, побудованому в стилі модернізму. У цих будівлях будуть знаходитися, в тому числі, міські театри.
Ми хочемо реалізувати задумку маленького Сохо, де будуть на одній вулиці багато театрів.
Від ресторану Репортер буде реалізована також пішохідна зона, яка дійде до повороту на вулицю Шолом-Алейхема, де знаходиться Менора. З можливістю проїзду для автомобілів тих громадян, які живуть в цьому місці, або для проїзду автомобілів критичної інфраструктури – пожежних, швидких і т.д.
І вся ця ділянка потихеньку переходить в Успенську площу, яка буде реалізована вже до кінця цього року. Ми сподіваємося, що знайдуться спонсори, для того, щоб побудувати Успенський собор, там де він історично існував. І тоді цей районі заграє, тому що з одного боку буде Мінора, з іншого за задумом в її ж висоту буде побудований Успенський собор. На цій же площі знаходиться центр сучасного мистецтва.
Площа також перетікає в бульвар, який знаходиться по вулиці Дем’яна Бєдного. І, таким чином, можна буде з Катеринославського бульвару по пішохідних зонах дійти до Набрежної по дуже красивим упорядкованим територіям.