Щоб не помилитися та не пропустити оптимальні терміни посадки огірка на розсаду, необхідно враховувати декілька факторів, про які розповість «Дніпро Регіон».
- Особливості сорту чи гібриду. Асортимент, що пропонується селекціонерами на сьогоднішній день, включає сорти від ультраранніх до середньопізніх. Уважно вивчайте опис на звороті упаковки.
- Спосіб посіву. При сівбі огірків у касети пам’ятайте, що максимальний час, який рослини зможуть там провести, не повинен перевищувати 14-16 днів. Інакше сіянці почнуть травмувати один одного. При сівбі у склянки розсада може повноцінно зростати та розвиватися аж до одного місяця. При суцільному методі посіву в ящики розсади сіянці можуть знаходитися там до одного тижня. Пікірування необхідно провести, як тільки сформується перший справжній листочок.
- Умови вирощування. Огірок відноситься до теплолюбних ліан, що вічно ростуть. Оптимальними для його вирощування є температура ґрунту від 15 град. і вище, відповідна температура повітря та вологість. У нашому кліматі такі умови настають приблизно у першій половині травня. При вирощуванні під плівковим укриттям посів насіння на розсаду проводіть у середині квітня та виносите готову розсаду у середині травня. При вирощуванні у відкритому ґрунті насіння висівайте на початку травня та переносіть рослини на постійне місце наприкінці місяця.
- Інші нюанси. Заготовляючи огіркову розсаду, також важливо врахувати деякі особливості культури. Огірок дуже болісно реагує на будь-які травмуючі його кореневу систему дії. Вирощуючи розсаду в склянках, використовуйте 2 ємності, одну з яких розріжте вздовж навпіл, щоб при пересадці витягувати рослину із земляною грудкою було зручніше.
- Підживлення. Як будь-яка гарбузова культура, огірок любить азотні підживлення. Передбачте внесення азотовмісних сполук у ґрунт на стадії розсади.