19-го січня на Хрещення Господнє освячують воду у церквах та водоймах. Вважається, що вона має особливу чудодійну силу. Як її використати та скільки можна зберігати, розповість Дніпро Регіон.
Сила водохресної води
- Освячена водохресна вода, за народними віруваннями, змиває всі гріхи і наділяє міцним здоров’ям. Звідси й пішов обряд купання в ополонці, що існує тільки в нас.
- Свята вода, за переказами, оберігає від злих сил, тому нею прийнято окроплювати не лише близьких людей та свійських тварин, а й будинок, господарські будівлі, інше майно.
- Водохреща вода вважалася цілющою. Пити її треба було вранці натще або ввечері перед сном, щоб захистити себе від хвороб. Також по ложці її додавали до святкових страв.
- За старих часів було прийнято вмиватися водохресною водою, щоб зберегти молодість і красу. Колись дівчата в освячену воду клали коралові намисто або калину, щоб щічки були рум’яними, як наливне яблучко.
- Також водохресну воду розводили із звичайної для поливу рослин, щоб вони краще росли, цвіли та давали хороші плоди.
Як зберігати святу воду
- Водохрещу, принесену з церкви або набрану в річці після обряду, потрібно розлити по судинах. Частину потрібно використовувати одразу для пиття та ритуалу окроплення, а частину зберегти на майбутнє.
- У банці або пляшці, яка щільно закривається, свята вода може зберігатися не менше року. У ній не з’являється каламуті, нальоту або неприємного запаху, вона залишається чистою та свіжою.
- Таку воду можна невеликими порціями додавати у звичайну, і та теж стає освяченою. Відповідно, її можна пити, використовувати вмивання чи інші цілі.
Раніше ми писали:
- «Моя головна мотивація – родина. Заради неї хочеться повернутися до звичного життя», — військовий розповів, що допомагає не опустити руки під час лікування в реабілітаційному центрі Дніпра
- Поліпшити ситуацію з децентралізацією в Україні. Спецпосланник уряду Німеччини розповів про візит до Дніпра та зустріч з Філатовим
- Мешканець Дніпра заволодів грошима сільгоспвиробників на 30 мільйонів гривень