13 травня Центр матері та дитини ім. Руднєва відзначає 110-річний ювілей, пише «Дніпро Регіон» з посиланням на сторінку медзакладу в Фейсбук.
Більше ста років тому, волею всього однієї родини – купця Мартина Олексійовича Алексєєнко та його жінки Надії Іванівні була створена перша дитяча лікарня півдня України, що було унікальною подією як для того часу, так і зараз. Силами сформованого колективу тут вперше в Катеринославській губернії почали рятувати не тільки дорослі, а й дитячі життя.
За століття історії ще дуже багато всього тут сталося вперше. Тут відкрився перший неонатальний стаціонар для лікування дітей перших днів життя, перше відділення реанімації, де рятували тих, кого ще вчора здавалося врятувати неможливо. Тут був створений складний хірургічний центр, який своєю роботою зміг домогтися нульової смертності, дітей з вадами розвитку, які вимагають оперативного лікування, відкрито та працює єдине відділення виходжування передчасно народжених дітей, відділення подальшої реабілітації та центр раннього втручання.
З цих стін вийшли в світ сотні тисяч врятованих життів. Нічого з цього ніколи б не сталося, якби з кожним днем не зростала кількість тих, хто самовіддано працював над цим.
13 травня 1913 року на проспекті Пушкінському почала роботу нова спеціалізована дитяча лікарня Катеринослава.
Зараз це одна з найсучасніших лікарень Східного регіону України, потужністю близько 30 тисяч пролікованих стаціонарних та амбулаторних пацієнтів на рік (довоєнні дані). 15 стаціонарних та амбулаторних відділень розташовані в 4х корпусах лікарні: педіатричне, реабілітаційне, неонатальне, 5 хірургічних (реконструктивно-пластичної, захворювань голови та шиї, щелепно-лицьової, ортопедо-травматологічної та вертебрологічної) пологове, гінекологічне, три відділення інтенсивної терапії (для новонароджених, дітей та дорослих), травмпункт, відділення невідкладної допомоги та консультативно-діагностичне відділення з МРТ.
З початком повномасштабного вторгнення рф в Україну наша лікарня стала дійсно багатопрофільною. Всі хірургічні, терапевтичні та реабілітаційні відділення розпочали надавати невідкладну та планову медичну допомогу пацієнтам усіх вікових груп. Так за минулий рік кількість пролікованих хворих зросла майже у 1,5 рази.