У Дніпрі та області, а також по всій Україні з 20 серпня вводиться заборона на вилов панцирних. Тобто тим, хто спіймав рака, можна сказати, автоматично став браконьєром, повідомляє Дніпро Регіон з посиланням на 34 канал.
Ловити раків у цей період не можна, бо за словами біологів, вони у цей час линяють. Річні мешканці малорухливі, а це добра нагода для несвідомих рибалок. Чому зменшення популяції раків — загроза для водойм та скільки заплатять штраф порушники?
«Коли рак вразливий, по-перше, його в їжу неможливо приймати. Він неїстівний у цей час, м’який панцир. Треба дати раку все-таки провести линьку свою, щоб він зміцнів, і був доступний», — сказав іхтіолог Володимир Дорожко.
Спеціалісти кажуть: раки потрібні річкам, бо очищують їх від біологічних відходів. Їдять мертву рибу, личинки комах та водорості. Аби уникнути різкого зменшення популяції — заборону на вилов вводять майже на місяць. До 15 вересня.
«680 гривень — це той максимальний штраф, який сплатить правопорушник, якщо він буде в цей період виловлювати раків. Це при умові без урахування збитків, які нанесе він. Передбачені збитки 25 гривень 50 копійок за кожного рака. Наші інспектора будуть перевіряти усі без виключення водоймища в області», — сказав заступник начальника обласного управління держагентства рибного господарства Юрій Хорульський.
У рибохороні анонсують щоденні рейди. Торік під час перевірок спіймали 22 браконьєрів, які загалом виловили 6,5 тисяч раків. А це збитки на пів мільйона гривень.
https://www.youtube.com/watch?v=mOfQVoTQFT4&t=120s