Існує багато суперечок щодо вживання сала. Деякі вважають, що сало негативно вливає на фігуру, на печінку людину, не засвоюється, провокує ожиріння і так далі. «Дніпро Регіон» розповість, що насправді, сало – користь чи шкода для організму та чому треба їсти “український делікатес”. Розбираємо найпопулярніші помилки про цей популярний продукт.
Перший міф: якщо їсти сало, це обов’язково негативно позначиться на фігурі
Німецькі дослідники вважають, що з’їсти дуже багато сала складно фізично, а трохи сала підуть фігурі лише на користь, оскільки сало дозволяє ефективно стримувати напади голоду.
Другий міф: сало на 100% складається із холестирину
Існує міф, що цей продукт на 100% складається із холестерину, який може бути шкідливим для здоров’я. Насправді холестерину в салі не так вже й багато — у яловичій печінці його більше вчетверо.
Третій міф: сало це чистий жир
Багато хто не їсть сало, тому що вважає, що це чистий жир, який дуже шкідливий для здоров’я. Насправді воно складається з корисних натуральних речовин, які легко засвоюються організмом та перетворюються на необхідну для життєдіяльності енергію.
Людина з нормальним травленням сало дуже добре засвоюється, без особливих навантажень на печінку. Адже найцінніші для нас жири – це ті, які плавляться при температурі нашого тіла. Вони повніше і швидше за всіх інших перетравлюються і всмоктуються. А свиняче сало якраз входить до їхнього числа.
Четвертий міф: сало не можна істи з хлібом
Існує міф про те, що цей продукт не можна їсти з хлібом, тому що в цьому випадку він спровокує ожиріння. Однак, на думку вчених, якщо не зловживати салом, то набрати через це зайву вагу вам не загрожує.
П′ятий міф: в салі немає вітамінів
Вважається також, що в салі немає вітамінів. Це не правда. Сало містить багато різних вітамінів, зокрема вітамін F, що зміцнює стінки судин. У салі чимало і такого антиоксиданту, як селен, що запобігає утворенню ракових клітин та підвищує потенцію.
Шостий міф: сало ідеальна закуска до сала
А ось те, що сало – ідеальна закуска до горілки – не міф. Це правда. Сало не дозволить швидко п’яніти, адже жир обволікає шлунок і горілка повільніше всмоктується у кров. Алкоголь, своєю чергою, прискорить розкладання жирів.