Останній місяць зими часто дивує нас різкою зміною погоди: то снігопад і мороз, то відлига. Хай там як, а в лютому вже день трохи довший, сонця стає більше. А значить і садівникам та городникам додається трохи роботи. «Дніпро Регіон» розповість, про роботи, які потрібно виконати в саду та на городі у лютому.
Роботи, які потрібно виконати в саду:
- Продовжуйте поновлювати побілку дерев. Під кінець зими через перепади температури та яскраве сонце на корі утворюються невеликі тріщини, які з часом стають осередком інфекції. Побілений стовбур нагрівається менше, а значить різниця температури не така велика.
- Струсіть сніг з молодих дерев. Налипання снігу може пошкодити тоненькі гілочки. Сніг на стежках варто розчистити і утеплити ним пристовбурні кола або підзимові посіви. Це не тільки захистить рослини від вимерзання, а й стане джерелом вологи навесні.
- Перебирайте запаси свого насіння. Деяке, що вже давно лежить, могло втратити схожість, адже чим старіше насіння, тим гірше воно сходить. Тому насіння, у якого закінчився термін придатності, краще не сіяти.
- Перевірте теплицю, чи не зазнала вона пошкоджень під час снігопадів або вітрів. Проведіть знезараження ґрунту та стін, видаліть залишки тогорічних рослин, якщо не зробили цього з осені. Наприкінці місяця сюди вже можна буде висівати насіння холодостійких культур. А якщо теплиця опалюється, то й пересаджувати розсаду огірків, томатів, капусти.
Роботи, які потрібно виконати на городі:
- Посійте на розсаду культури, які мають довгий період вегетації. Наприклад, солодкий та гіркий перець. Обирайте для культури легкий поживний субстрат та касети для розсади (тоді не доведеться пікірувати розсаду). Однак можна й у загальні ящики посіяти — головне, щоб були дренажні отвори. Посійте насіння на глибину 1-1.5 см, присипте землею і накрийте плівкою. Далі потрібне тепло, щоб насіння швидко зійшло.
- Посійте насіння кропу, базиліку, шпинату та іншої зелені, що швидко росте. Вирощувати її можна в домашніх умовах на підвіконні — якраз буде вітамінна грядка до кінця зими.
- Замочіть насіння овочів і квітів у стимуляторах росту. Насіння замочують на 3-4 години у робочому розчині, а потім сіють. Залишок розчину можна розвести в 10 л води і пролити землю після посіву.
- Проведіть обрізку в саду і видаліть сухі або пошкоджені гілки. Такі за зимовий період скоріш за все будуть, адже вітри та снігопади могли завдати шкоди рослинам. Заодно видаліть і зайву поросль. На кімнатних рослинах також можна видалити сухі або пошкоджені шкідниками чи хворобами частини рослини.
- Посійте на розсаду багаторічні квіти: лобелію, гвоздику, дельфініум. Вони чудово виглядають у монопосадках, групових, прикрасять будь-який куточок вашої ділянки. Підбирайте сорти квітів за висотою, часом цвітіння та колірною гамою. Тоді весь сезон ваша ділянка буде майоріти яскравими фарбами.
Раніше ми писали, про дати несприятиливих днів для робіт в саду і городі у лютому. Також, розповідали про те як виростити розсаду перцю вдома.