8 вересня, в п’ятницю, – велике християнське свято – Різдво Пресвятої Богородиці. До переходу на новоюліанський календар, свято відзначали 21 вересня. В народі – це Друга Пречиста. Чим особливий цень день для жінок, які існують традиції та заборони у велике християнське свято – Різдво Пресвятої Богородиці, розповість «Дніпро Регіон».
8 вересня православна церква шанує велике свято — Різдво Пресвятої Богородиці, мами Господа Ісуса Христа, існує народна назва – Друга Пречиста. Свято належить до жіночих свят – жінку шанують як матір, продовжувачку роду і берегиню вогнища.
Богородиця – є біблійним прикладом жінки, мами та дружини. Церква називає її “чесніша Херувимів та славніша Серафимів”, тобто Діва Марія – чесніша самих чесних створінь Господа – ангелів.
Традиції свята Різдва Богородиці
У давнину жінки, на свято Богородиці, прокидалися до сходу сонця та молилися, після чого вдягали найкращу сукню та йшли до храму на святкову літургію.
У храмі важливо було подякувати Богу за народження Богородиці та самій Богородиці – за ЇЇ милість та молитви перед Богом. Богородиця вважається головною та найщирішою молитовницею і заступницею людей.
У день Різдва Святої Богородиці жінкам потрібно просити в молитвах про найпотаємніше, вважається, що Богородиця обов’язково почує і допоможе. Також, у храмі потрібно запалити святкову свічу та помолитися за усіх рідних та близьких, про здоров’я і щастя сім’ї, дітей, просять про зачаття дитини та про легкі пологи, бо молитва у це й день має особливу силу.
Сповідатися та причаститися на свято Різдва Богородиці – велике благословення.
В таке велике свято Різдва Пресвятої Богородиці проявіть доброту і зробіть добру справу на благо людей, допоможіть та проявіть турботу, подайте милостиню нужденному.
У давнину, існували прикмети для дівчат, які бажали вийти заміж, якщо вмитися до світанку, то обов’язково до кінця року вийде заміж та і в те, що з ким день свята будеш цілуватися – з тим все життя проживеш.
Заборони на Різдво Пресвятої Богородиці
- Не можна в цей день говорити скверні слова, навіть думки повинні бути чистими, не можна ображатися, лихословити, злитися, заздрити, підвищувати голос на близьких і дітей. Навіть недругу краще послати подумки благословення і прощення.
- Не бажано в цей день виконувати будь-які фізичні роботи, шити, прати, прибирати у домі, бажано відпочити і відвідати храм, молитися.
- Не рекомендується вживати спиртні напої.
- Цього дня у велике свято Різдва Святої Богородиці не можна вживати м’ясні страви.