Традиційна закуска — оселедець з цибулею і з чорним хлібом, знаменита страва — «оселедець під шубою». Хто ж його не любить, ніжного і жирного оселедця? Практично жодне застілля у нас не обходиться без цієї риби. Про це повідомляє Дніпро Регіон з посиланням на Ukr.Media.
Види оселедця
На сьогодні існує близько 60 різновидів оселедця, вони відрізняються за зовнішнім виглядом і смаковими якостями. Велике значення має регіон проживання і пора року, коли оселедець був виловлений.
Оселедець продається у свіжому вигляді або в замороженому, він буває маринований, малосольний або солоний, в консервах і в пластикових упаковках. Його солять цілком і шматочками. Якщо на упаковці з оселедцем вказаний тривалий термін придатності, то це означає, що для консервації були застосовані шкідливі речовини.
Найкращим варіантом завжди буде свіжа риба, яку можна запікати в духовці, варити або готувати на пару. Однак свіжу рибу можуть вживати тільки жителі морського узбережжя, всі решта змушені вживати оселедець в засоленому і консервованому вигляді. Заморожений оселедець втрачає свої основні корисні і смакові якості.
Харчова цінність оселедця
У 100 г солоного оселедця міститься:
- 10 г вуглеводів;
- 12 г білків;
- 8 г жирів;
- 1,5 г омега-3 жирних кислот.
Калорійність 100 г оселедця становить 260 ккал. Крім того, в цій рибі містяться всі основні вітаміни і мікроелементи, при цьому лідирує вітамін D. Оселедець цінний тим, що не містить алергени, а також його можна вживати людям, що прагнуть скинути зайву вагу.
Користь оселедця для організму
Оселедець, приготовлений без шкідливих консервантів, чинить позитивний вплив на людський організм. При регулярному вживанні якісного продукту в розумних кількостях (не більше 3 шматочки на день) можна помітити наступний ефект:
- Нормалізується артеріальний тиск.
- Підвищується вміст гемоглобіну в крові.
- Поліпшується стан шкіри, нігтів і волосся.
- Поліпшується робота серця, головного мозку і судин.
- Відбувається профілактика діабету.
- Зміцнюються кісткові тканини.
- Поліпшується зір.
- Нормалізується гормональний баланс.
- Здійснюється позитивний вплив на нервову систему.
- Відбувається омолодження організму.
Вживання оселедця рекомендоване вагітним жінкам, а також в період менопаузи. Чоловікам корисно їсти оселедець для профілактики інфарктів, інсультів і ниркових захворювань. При ожирінні оселедець можна включити в раціон, оскільки він є низькокалорійним продуктом.
Шкода оселедців для організму
Оселедець може завдати шкоди організму, якщо при його консервації застосовують уротропін — Е239. Зазвичай його додають, коли хочуть продовжити термін придатності надовго, тому при покупці треба особливу увагу звертати на цей факт.
Солоний оселедець шкідливий для гіпертоніків, оскільки сіль сприяє підвищенню тиску. Не рекомендується його вживання при захворюваннях нирок.
Як вибрати оселедець
При купівлі оселедця слід уважно оглянути:
- Зябри свіжої риби мають темно-червоний відтінок і пружну консистенцію.
- Запах риби не повинен бути гнильним.
- Очі у свіжовиловленого оселедця бувають червоні і чисті.
- Тушка риби повинна бути пружною, без нальоту і тріщин.
- Солоний оселедець не повинен мати строк зберігання більше 1 місяця.
- Купувати солоний або малосольний оселедець треба в перевірених продавців.
Як приготувати оселедець в домашніх умовах
Для повної впевненості у корисності оселедця його слід готувати вдома самостійно, тим більше, що це не так вже й складно.