Плоди обліпихи, що мають корисні властивості, цінувалися ще за часів Стародавньої Греції. Колючий чагарник є найближчим родичем оливкового дерева, що дозволяє відносити його до цінних сільськогосподарських культур. Через багато століть соковиті ягоди обліпихи не втратили своєї природної сили. Навпаки, потенціал рослини тепер активно використовують у різних галузях медицини. Детальніше про користь та шкоду обліпихи для організму людини розповість «Дніпро Регіон».
Листя, м’якоть і масло обліпихи мають корисні властивості, які обумовлені багатим складом рослини.
- Вітаміни. Обліпиху не дарма називають «вітамінною бомбою», адже ця ягода лідирує за змістом ефективних антиоксидантів. М’якоть обліпихи включає всю палітру відомих вітамінів – A, B, C, H, E, PP, До.
- Бета-каротин. Плоди рослини мають насичений червоно-жовтогарячий колір, який обумовлений вмістом природного пігменту – бета-каротину. Цей провітамін благотворно впливає на роботу потових та сальних залоз.
- Дубильні речовини. Фенольні сполуки наділені терпкими властивостями, які зупиняють запалення та кровотечі.
- Понад 20 мікроелементів. Солі кальцію, магнію, заліза, натрію та інших мінералів також відповідають за користь обліпихи для організму.
- Органічні кислоти. Щавлева, винна та яблучна кислоти у складі унікальних плодів забезпечують оптимальні умови для процесу травлення.
- Пектін. Цей складний вуглевод є неперетравним харчовим волокном, яке очищає стінки ШКТ від токсинів і шлаків.
Масляниста м’якоть обліпихи має кисло-солодкий смак і специфічний аромат, що дозволяє застосовувати її в приготуванні різних страв. Широко відомий зігріваючий чай обліпихи, а також різні десерти з додаванням унікальних ягід – пироги, тарти і млинці. Знання про користь і можливу шкоду обліпихи також застосовуються в косметології та народній медицині.
Корисні властивості обліпихи:
Унікальний комплекс природних сполук у обліпихі створює суперефект. Компоненти чагарника обліпихи (кора, листя, сік, м’якоть, шкірка) використовуються для лікування багатьох недуг.
Ефективна регенерація тканин
Знання про корисні властивості та протипоказання обліпихи активно використовуються дерматологами. Цей комплекс природних антибіотиків відомий чудовою ранозагоювальною та бактерицидною дією. Унікальна ягода прискорює епітелізацію пошкоджених тканин та допомагає в лікуванні екзем, виразок, опіків, лишаю та обморожень.
Лікування онкології
Вчені виявили ще одну шокуючу здатність плодів обліпихи – підтримка клітин і тканин, уражених від дії вільних радикалів. Тому прийом олії обліпихи часто поєднують з процедурами променевої терапії. Таким чином, унікальний продукт допомагає у боротьбі з онкологічними захворюваннями.
Лікування гінекологічних захворювань
Захист та відновлення слизових оболонок – ось чим корисна обліпиха для організму жінок. Обліпиха містить фолієву кислоту, яка підтримує нормальний стан плода під час вагітності. Природні сполуки у складі ягоди також використовуються як натуральний антибіотик для лікування ендоцервітів та ерозії шийки матки.
Усунення ГРЗ
Китайська традиційна медицина використовує в’яжучі плоди обліпихи як відхаркувальний засіб. Протизапальні властивості ягоди допомагають вилікувати застуду, пневмонію та інші гостро-респіраторні недуги.
Протипоказання до споживання:
При використанні продукту потрібно враховувати не тільки користь обліпихи, але і її шкоду здоров’ю. Варто звернути увагу на список протипоказань:
- цукровий діабет;
- мочекам’яна хвороба;
- гострий холецистит та панкреатит;
- схильність до розладів шлунка;
- виразка шлунка та дванадцятипалої кишки;
- гострі запалення печінки та сечового міхура.
Випадки, коли проявляються побічні ефекти від обліпихи, дуже рідкісні. Найчастіше ягода допомагає навіть тоді, коли традиційні медикаменти не в змозі виправити ситуацію.