Підготовка до курортного сезону 2022 року на Азовському морі вже йде повним ходом. Як і розробка заходів залучення туристів на випадок повторення проблеми з навалою медуз. Туристичний експерт та керуючий партнер бази відпочинку «Адмірал», розташованої в Кирилівці, Денис Катюха, розповів про нинішні тренди у вітчизняному пляжному туризмі та новинках, які готують на курортах як альтернативу пляжному відпочинку. Про це повідомляється на сайті інформаційного агентства Інтерфакс, пише Дніпро Регіон.
Минулий сезон виявився провальним для багатьох азовських курортів. Навала медуз, дощове літо і спричинена великою кількістю опадів небувала кількість комарів зіграли злий жарт як із відпочивальниками, так і з власниками житла на узбережжі.
При цьому частина готельєрів, які виявили більше гнучкості та готовності працювати в нестандартних умовах, опинилися у більш виграшному становищі.
Так, наприклад, на базі відпочинку «Адмірал», яка знаходиться на Федотовій косі в Кирилівці, зниження турпотоку у 2021 році щодо попереднього року не перевищило 10%. І це проти середніх показників у регіоні в 35-40%, а в ряді випадків і 70%, які озвучили туристичні експерти.
Денис Катюха так оцінює минулий рік:
«Минулий сезон виявився справді непростим через погодні умови та природні фактори, одним із яких була навала медуз. При цьому наш готель знаходиться на першій лінії та має власний пляж, який регулярно чистився від медуз. Також ми знаходимося у трохи виграшній позиції, оскільки маємо на території великий плавальний басейн та дитячу водну ігрову зону з підігрівом. До того ж, у нас на території проводилася регулярна обробка від комарів, яка давала гарний результат».
Експерт зазначає, що ситуація минулого року та можливі перспективи провести як мінімум наступне літо за таких самих умов мають стати мотивацією для пошуку нових нестандартних рішень, спрямованих на організацію альтернативного дозвілля як у рамках баз відпочинку та готелів, так і за їх межами.
Особливо з урахуванням того, що останніми роками самі туристи виявляють більше інтересу не так до пасивного пляжного відпочинку, як до більш активних форм проведення часу.
Багато хто сьогодні їде не просто «на море», а й за новими враженнями та емоціями, які на відпочинку можна отримати і за межами пляжу.
«Тому, – продовжує готельєр, – вже у 2021 році ми пропонували нашим гостям багато різних активностей: дитячу анімацію, квести, спортивні змагання, аквааеробіку».
Враховуючи, що фахівці поки що не прогнозують покращення ситуації з медузами, стає очевидною необхідність презентувати курорти з нової цікавої для туристів сторони.
Як вважають експерти Асоціації гостинності України, для рекреацій Приазов’я перспективним напрямом може стати екскурсійний та гастротуризм.
Саме у цьому напрямі вже почали працювати у Кирилівці. В «інтеркультурній столиці України», якою позиціонує себе курорт та весь Мелітопольський район, вирішили створити сучасний гастротуристичний об’єкт, спрямований на знайомство з кухнями та культурами народностей Приазов’я:
«У новому сезоні ми плануємо відкриття інтеркультурного ресторану, в якому подаватимуться національні страви, проводитимуться майстер-класи з їхнього приготування та організовуватимуться дні національних кухонь народів Приазов’я: українців, болгар, чехів, греків, євреїв, німців, кримських татар. Концепт-проект нового ресторану вже розроблено і його будівництво розпочато», – прокоментував новину Денис Катюха.
На думку експерта, ця ініціатива сприятиме залученню нових туристів та допоможе змінити погляд на азовські курорти, як виключно на пляжні. Вона стане ще одним кроком на шляху розвитку культурної складової відпочинку на узбережжі.
Нагадаємо, раніше ми писали, про Відпочинок на морі в Україні: Арабатська Стрілка, Залізний Порт або Коблево. Також розповідали про Ціни на відпочинок на море в Україні у 2022 році: озвучені прогнози експертів.