Арабатська Стрілка очолила список азовських рекреацій за кількістю відпочивальників взимку. Експерти розповіли про причини популярності, повідомляє Дніпро Регіон з посиланням на сайт Depo.
Моніторинг туристичного руху на азовському узбережжі, що проводиться виданням Azov.UA, показав, що в період міжсезоння і взимку Арабатську Стрілу відвідало рекордне для узбережжя число відпочивальників. Причина такої активності в наявність на косі термальних джерел, які приваблюють сюди любителів яскравих вражень і всіх, хто хоче випробувати нові для себе відчуття.
«Якщо не брати до уваги дощові дні, кожні вихідні за нашими підрахунками тільки одні “Арабатська Терми” відвідує близько 1.5-2 тисячі чоловік в день. В районі свят цей показник подвоювався. Це незвично високий туристичний трафік для зими в цьому регіоні “, – коментує ситуацію головний редактор НМП “Арабатська Стрілка”, Євген Смєльчаков.
Де на Арабатській Стрілці шукати щастя взимку
Для тих, хто вирішив відпочити на Арабатці взимку є два варіанти. Перший – джерело, розташоване на півдні від Щасливцевого. Це місце має вигляд котловану, наповненого гарячою мінеральною водою, яка подається по трубі з сусіднього недобудованого медичного центру Козявкіна. Штучна водойма ніяк не облагороджена, а вся скромна інфраструктура на прилеглій території обмежується безкоштовним біотуалетом, кількома лавками і подобою роздягальні.
Друге місце – це термальне джерело в рамках комплексу «Арабатські Терми», запущеного в кінці літа 2020 року в 3 км від Стрілкового. Тут відвідувальники можуть розраховувати на теплі роздягальні, чисті туалети і невелику організовану фуд-зону. Та й сама купіль, обладнана спусковими сходами і оточена дерев’яним парапетом з шезлонгами, є досить комфортним місцем відпочинку.
Чим славляться термальні джерела
Вода в обидва джерела надходить зі штучних свердловин глибиною близько 1500 м. На виході вона має температуру до +70 ⁰С, але, потрапляючи в басейни, охолоджується приблизно до + 40-45 ⁰С, і навіть в морози не нижче +37 ⁰С.
Дані гарячі води є високомінералізованими, насиченими йодом, бромом, бором та іншими речовинами, які благотворно впливають на організм людини. Завдяки такому складу вони ефективні в боротьбі із захворюваннями різних систем і органів і застосовуються як в самолікуванні, так і на базі медичних установ, як, наприклад, водолікарня «Гаряче Джерело» в Генгірці.
Словом, відпочинок на гарячих озерах Арабатської Стрілки стане не тільки цікавим варіантом зимового відпочинку, але й корисним оздоравлювальним заходом.
Нагадаємо, раніше ми писали, про Рожеве Озеро: в мережі з’явилися 3D-панорами відомої пам’ятки
Також розповідали, про Оренда яхти у Дніпрі: як можна покататися?