Природа кожного року випробовує людство то плюсовою температурою в січні, то сухими вітрами восени і, як годиться, не дає розслабитися весною, приморожуючи в самий розпал цвітіння. Через такі примхи природи легко можна втратити майбутній врожай, повідомляє Дніпро Регіон.
Оскільки весняні приморозки — це явище не нове і синоптики в більшості випадків встигають попередити нас про них, то є час згадати способи, як мінімізувати втрати для наших садів та городів від цього природного катаклізму.
Знаючі люди рекомендують добре напоїти землю і рослини водою — замерзання є екзотермічним процесом, тобто при ньому виділяється тепло. Ця хімічна реакція не дасть рослинам замерзнути.
Другим способом є задимлення саду. Доведеться трохи потерпіти запах диму — адже це вимушена міра і, сподіваюсь, вас не оштрафують за благородне діло з порятунку врожаю.
Якщо у вас є час, то дуже цінні рослини можна закутати нетканим матеріалом. Це довше і мороки більше, але шанси на виживання значно більші.
Є ще така рекомендація, як пізня обрізка дерев та кущів. Рослина після такої процедури починає реагувати викиданням нових бруньок. При цьому затримується час цвітіння і зав’язування плодів — а це саме те, що нам треба! Нехай ви зберете черешні або абрикоси трохи пізніше, але все ж зберете їх.
Зважаючи на те, що пізні весняні заморозки стали дуже частим явищем, для великих господарств є сенс передивитися сорта, що вони вирощують і зупинити вибір на рослинах середнього і пізнього строку дозрівання. А ранні вирощувати у закритому грунті.
Нехай оминуть вас весняні заморозки і врожай буде щедрим і здоровим!
Раніше ми писали про магнітні бурі, що очікуються в квітні.