Україна виростила в 2021 році близько 33 млн тонн пшениці, побивши попередній рекорд. Незважаючи на це, собівартість хлібобулочної продукції продовжує зростати. Експерти називають кілька причин, які впливають на кінцеву вартість хліба, повідомляє Дніпро Регіон з посиланням на biz.today.ua.
Зерно в цьому році користується у світі величезним попитом, так як в Європі неврожай. Україна більшість зерна поставляє на експорт. З огляду на карантин, країни ще більше стали скуповувати про запас.
Ще в жовтні 2021 року соціальний пшеничний хліб коштував у межах 16 грн за буханець. Зараз його ціна складає близько 20 грн, а 650 грамів пшеничного хліба коштує 23,50 грн. Буханець житнього і пшенично-житнього варто 24,87 грн / кг, а вартість батона в середньому близько 16 гривень.
Ціна інгредієнтів хліба за рік також підскочила. Борошно стала дорожче на третину, цукор – на половину, а масло – на 80%. Щоб не піднімати ціну на хліб, виробникам доводиться змінювати технологію виробництва і заощаджувати на інгредієнтах, зокрема, використовувати борошно нижчої якості. Ще одна хитрість виробників – вони зменшують масу буханця.
Прогнозується, що до нового року хліб в Україні подорожчає на 10-15%. Соціальні сорти будуть коливатися в районі 23-26 грн/кг. А через рік експерти прогнозує, що вартість хліба зросте до 28-30 гривень за кг. Зростання цін на нафту автоматично потягне за собою подорожчання мінеральних добрив, і сіяти пшеницю буде ще дорожче.
Раніше ми писали Працюють цілодобово: на Дніпропетровщині будують об’їзну Дніпра (Фото)