Триповерхові гнізда для риб. Такі встановили на Дніпровському водосховищі. Штучні нерестовища під воду опускають уже другий рік поспіль. Цього разу їх зробили більшими та ще й двосторонніми.
Хто встановлює та для чого вони потрібні — Юлія Звягінцева розкаже.
Ранок. Дніпровське водосховище. На березі фахівці готуються, щоб установити гнізда для риби. Вони складаються з трьох ярусів. Кожен вкритий штучною травою.
Такі платформи встановлюють навесні. Необхідні, бо наше водосховище глибоке і рибі складно знайти місце для нересту, пояснюють фахівці. Та навіть якщо ікру вона відклала — виживає потомство вкрай рідко.
«По статистиці на 10 тисяч ікринок виживає та доживає до статевої зрілості лише 6, 7, 9 рибин з кожних 10 тисяч. Тому виставлення цих нерестових штучних гнізд потрібно збільшувати», — говорить директор науково-дослідного центру «Дніпровська природна інспекція» Олег Христов.
На штучних платформах, завдяки спеціальному покриттю, ікра — захищена. Вперше такі встановили минулого року. Тоді у воду занурили сто гнізд.
«Минулого разу на ці гнізда віднерестувало більше пів мільйона ікринок ми нарахували. Якщо рахувати по науковим довідникам ми дали змогу з’явитися у водосховищі більше 400 кілограм риби. На всі гнізда дуже добре віднерестувала плітка та плоскирка», — говорить завідувач кафедри водних ресурсів та аквакультури Дніпровського державного аграрно-економічного університету Роман Новіцький.
Результатом були задоволені. Тож цьогоріч взялися встановити ще більше гнізд. Їх буде 180. Та це лише крапля в морі, кажуть спеціалісти. Необхідно щонайменше декілька тисяч таких.
Усе необхідне фахівці складають у човен та прямують до Олексіївського острова. Де і встановлять платформи.
Кожне гніздо опускають на глибину 3-4 метри, фіксують якорем та позначають буйком.
Штучні нерестовища перевірятимуть щотижня. Їх діставатимуть з води, промиватимуть від мулу та рахуватимуть ікринки.
Раніше ми писали Історія Таромського: легенди про балку Калабердине, від почутого захоплює дух