Головний природознавець Дніпровсько-Орільського заповідника Володимир Ручій під час обстеження території сфотографував оленя японського, повідомляє «Дніпро Регіон» з посиланням на Природний заповідник.
Під час обстеження території Дніпровсько-Орільського заповідника головному природознавцю Володимиру Ручію вдалося сфотографувати оленя японського. Це рідкісний вид, завезений до Дніпропетровської області у 1961 році.
Олень японський (Cervus nippon) – представник лісової фауни, який донедавна мешкав лише в північній частині заповідника. Проте, останні спостереження свідчать про те, що популяція оленів розширюється – їх помітили й у плавнях Дніпра.
На жаль, диким копитним заповідника загрожують “зимові повені”, коли вода з Середньодніпровської ГЕС затоплює заплаву. Небезпеку становлять також здичавілі собаки та лисиці, які полюють на оленят.
Фахівці заповідника сподіваються, що завдяки охоронним заходам популяція оленів японських в Україні продовжуватиме зростати.
Додаткова інформація:
- Олень японський – ссавець родини Оленевих, завезений до України з Далекого Сходу.
- Цей вид відрізняється плямистим забарвленням влітку та сіро-бурим взимку.
- Самці мають роги, які скидають щороку.
- Олені японські – травоїдні тварини, які живляться листям, травою, плодами та гілками дерев.
- Цей вид є важливою частиною екосистеми лісів.
Раніше ми писали, що у Дніпрі помітили малесенького птаха з великою місією. Також розповідали, що у Старих Кодаках помітили рідкісну зелену ящірку. Писали про те, що на Дніпропетровщині побачили рослину, яка цвіте до снігів.